Skip to content
mapa & GPS poloha  předpověď počasí
(c) Stiftung Luthergedenkstätten in Sachsen-Anhalt, Foto: Anne Hasselbach

Nejhezčí stezka na světě

Již od nepaměti si člověk rád budoval svá sídla na břehu řeky. Každá generace spoluutvářela území podél řeky. V průběhu staletí byly vystavěny obranné pevnosti, skvostné zámky či působivé kostely. Samozřejmě se tu dařilo i obchodu. Díky němu mnoho města na Labi zbohatlo. Přepychové hrázděné domy a dobře zachovalá historická centra jsou toho svědkem.

Kde se potkává kultura s přírodou

Zavítejte opět do muzea...

Tomu, kdo se chce vrátit do minulých století, do doby panování velkých císařů a králů jako byl Otto Veliký či Karel IV. Či kurfiřtů jako August mocný a jeho potomků, kteří nashromáždili obrazy a klenoty z celého světa, doporučujeme návštěvu jednoho z mnoha známých muzeí či galerií.

Vedle velkých a etablovaných muzeí můžete objevit spoustu malých, někdy až obskurních institucí jako je muzeum věžních hodin či muzeum magie či lží.

Náš tip pro všechny, kdo jedou „na těžko“ a přesto chtějí zavítat do některého z muzeí: požádat u pokladny, aby Vám kolo pohlídali nebo zavítejte do některého z turistických cílů certifikovaných jako Cyklisté vítáni.

Zažít živé dějiny

"Ať už jste dávno odrostli školním lavicím či naopak máte ještě školu v plné paměti, podél Labe zažijete na mnoha místech vzpomínky na výuku dějepisu.

Příjemný rozdílem je ale fakt, že to nebude suchá teorie, nýbrž že zažijete pečlivě koncipované výstavy nebo taky prohlídku živých historických center měst, kterými prošla staletí.
 
"

Radfahrer am Elberadweg in der historischen Fachwerk-Altstadt von Lauenburg/Elbe
<i class="fa-solid fa-camera" aria-hidden="true"></i><span title="AV TEAM PRESS">AV TEAM PRESS</span>
AV TEAM PRESS
Schloss Melnik in Mittelböhmen
Mittelböhmen Region, NAP
<i class="fa-solid fa-camera" aria-hidden="true"></i><span title="MD TV EBH e.V. / Dominik Ketz">MD TV EBH e.V. / Dominik Ketz</span>
MD TV EBH e.V. / Dominik Ketz

Věděli jste to?

<i class="fa-solid fa-camera" aria-hidden="true"></i><span title="Andreas Lander">Andreas Lander</span>
Andreas Lander
Blick auf die Barockanlage Kuks
Filip Kostal, NAP
Im Dresdner Zwinger
Presse Schlösserland Sachsen
<i class="fa-solid fa-camera" aria-hidden="true"></i><span title="© Joerg Modrow - www.modrowgraf">© Joerg Modrow - www.modrowgraf</span>
© Joerg Modrow - www.modrowgraf