Skip to content
mapa & GPS poloha  předpověď počasí
Joachim Harbeck/photocompany

Značení a průběh stezky

Labská stezka (Elberadweg) je v Německu značena logem Labské stezky. Kromě toho se trasa proznačuje i logem národní cyklotrasy D-Routennetz č.10 a logem EuroVelo 7.

Naší snahou je jednotné a společné značení Labské stezky, které je ale v kompetenci obcí a regionů a proto se někdy může značení a jeho kvalita mírně lišit.

Jsme ale přesvědčeni o tom, že celková kvalita značení Labské stezky je dobrá a že vždy najdete cestu. A pokud někdy zabloudíte, napište nám o tom, abychom mohli tento stav vylepšit.

značení v Německu

<i class="fa-solid fa-camera" aria-hidden="true"></i><span title=" "> </span>

značení v Česku

<i class="fa-solid fa-camera" aria-hidden="true"></i><span title=" "> </span>
beschilderung_tschechien_logo_2
logo_eurovelo_web

Labská stezka je v Česku značena z Vrchlabí do Dolního Žlebu jako národní cyklotrasa CT 2 a zároveň logem Labské stezky. Některé úseky jsou oboubřežní či mají více variant, ty jsou pak značeny jako CT 2A

Kromě toho jsou některé úseky identické s evropskými dálkovými cyklotrasami EuroVelo 4 a 7. Více informací o evropské síti cyklotras EuroVelo, kterou koordinuje Partnerství, o.p.s. s partnery na www.eurovelo.com nebo www.eurovelo.cz. Zajištění jednotného značení stezky je v kompetenci krajů a obcí v koordinaci s KČT a dalšími partnery.

Potřebujeme vaši pomoc

Je některá značka na stezce zarostlá křovím nebo ji ohnul vítr či chybí dokonce někde úplně? Dejte nám o tom vědět abycom mohli informovat příslušné instituce a zjednat nápravu. Pomůže nám přitom co nejpřesnější lokalizace místa.
Mnohokráte děkujeme!

beschilderung_bei_torgau
Vor-Rüterberg 1
P1050018

Toto jsou hlavní atrakce k tématu