Skip to content
mapa & GPS poloha předpověď počasí
<i class="fa fa-camera" aria-hidden="true"></i><span title="Joachim Harbeck/photocompany">Joachim Harbeck/photocompany</span>

Aktuality z Labské stezky

Kde se co staví na Labské stezce, kde jsou jaké objížďky, nejezdí někde přívoz? Labská stezka měří více než 1.200 km a u tak dlouhé cyklotrasy je pravděpodobné, že se někde právě staví nový úsek nebo něco opravuje. Všechny nám známé informace proto nahráváme přehledně na společný web. Tímto se snažíme Vám poskytnout ty nejaktuálnější informace o Labské stezce.

Nové tipy, zážitky, fotky či videa naleznete na našem facebookovém profilu Labská stezka.

Upozornění na uzavírku zdymadla v Hoříně ve Středočeském kraji

 • úsek: S*
 • 1.10.2019–1.4.2021

Až do dubna 2021 potrvá přestavba plavební komory v Hoříně a UZAVÍRKA mostu, který je součástí zdymadla a po kterém je standardně vedena EuroVelo7 a Vltavská cyklistická cesta. Při cestě z Mělníka do Prahy (či opačným směrem), využijte, prosím, jedné ze dvou připravených objízdných tras.

čtěte dál... »

Uzavírka Labské stezky a objízdná trasa u Čelákovic

 • úsek: S*
 • 1.4.2020–30.4.2022

Z důvodu rekonstrukce železničního mostu v Čelákovicích je uzavřena část Labské stezky (CT 2), která vede pod tímto mostem po pravém břehu Labe. Objízdná trasa v úseku Čelákovice - Byšičky je vyznačena.

čtěte dál... »

Upozornění na uzavírku u obce Ostrá ve Středočeském kraji

 • úsek: T
 • 7.7.2020–31.5.2021

Z důvodu realizace projektu „Labe - Ostrá, obnova napojení odstaveného ramene Doubka“ je odstraněn mostek přes propojku odstaveného ramene Doubka a Labe. Labská stezka je proto v tomto úseku neprůjezdná!! Využijte, prosím, objízdnou trasu. Objízdná trasa je vedena po frekventované komunikaci II/331, dbejte proto při pohybu po objízdné trase zvýšené opatrnosti.

čtěte dál... »

Corona News na Labské stezce

Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci v ČR aktuálně platí zpřísněná opatření proti šíření koronaviru. Omezen je volný pohyb osob, provoz ubytovacích i stravovacích služeb a platí povinnost použití ochrany nosu a úst, kterým je respirátor nebo obdobný prostředek.

čtěte dál... »

Nová lávka pro pěší a cyklisty přes Vltavu v Lužci n. V.

 • úsek: S*
 • 12.10.2020–30.4.2021

Atraktivní dominantu získala středočeská obec Lužec n. Vltavou. Tou je nová lávka pro pěší a cyklisty přes řeku Vltavu na dálkové cyklotrase EuroVelo 7/Vltavské stezce CT 7 a propojce Labské stezky s Prahou. Nová lávka nahradila přívoz mezi obcemi Lužec n. V. a Bukol.

čtěte dál... »

Město Hostinné otevírá další hotový úsek cyklostezky na Labské stezce

 • úsek: V
 • 20.1.2021–31.5.2021

Nový úsek postupně budované cyklostezky přes celé město Hostinné, po které vede Labská stezka, navazuje na již hotové části ve městě. Jedná se o první etapu cyklistického propojení Hostinného s Klášterskou Lhotou.

čtěte dál... »

Nové infopanely u Hradce Králové

 • úseky: U, V
 • 22.1.2021–30.4.2021

Na podzim 2020 byly na úsek cyklostezky mezi Hradcem Králové a Vysokou n. L. osazeny nové informační panely o cykloturistické nabídce města a okolí. Ty cykloturisty lákají nejen k návštěvě Hradce Králové, ale i na další cyklovýlety na Hradecku.

čtěte dál... »

Infopanely na nových úsecích Labské stezky v Ústeckém kraji

DA České středohoří připravila ve spolupráci s Ústeckým krajem informační tabule na nově vybudované úseky Labské stezky. Zároveň po loňské sezóně agentura zrenovovala stávající informační tabule a herní prvky na Labské stezce na území kraje.

čtěte dál... »

Nová lávka pro cyklisty a chodce zprovozněna v Pardubicích

V Pardubicích mezi Rosicemi a Svítkovem je od prosince 2020 v provozu nová lávka pro cyklisty a chodce přes řeku Labe. Jedná se o velké zlepšení zdejší dopravní situace na Labské stezce, protože cyklisté doposud přejížděli řeku po zúženém mostku se semafory a kličkovali tak mezi auty.

čtěte dál... »

Dokončení výstavby Labské stezky v Ústeckém kraji

Dostavbou dvou nových úseků Labské stezky prozatím dokončil Ústecký kraj výstavbu Labské stezky na území kraje. Do provozu byly na podzim 2020 předány hotové úseky cyklostezky mezi obcemi Račice - Hněvice a Třeboutice - Nučnice.

čtěte dál... »

Uzavírka Labské stezky ve Velkém Březně

Labská stezka je v obci Velké Březno do 20. 5. 2021 uzavřena. Uzavírka začíná u přívozu a končí na kraji obce Velké Březno ve směru na Děčín. Uzavřený úsek je asi 700 metrů dlouhý a objízdná trasa je vyznačena.

čtěte dál... »

Rok 2020 přinesl Labské stezce rekordní zájem uživatelů

Rok 2020 byl nejen ve znamení omezení souvisejících s pandemií koronaviru, ale byl také rekordní z hlediska návštěvnosti na Labské stezce. Automatické sčítače na stezce zaznamenaly zvýšený zájem uživatelů stezky na všech měřených úsecích.

čtěte dál... »