Skip to content
mapa & GPS poloha předpověď počasí
<i class="fa fa-camera" aria-hidden="true"></i><span title="Joachim Harbeck/photocompany">Joachim Harbeck/photocompany</span>

Aktuality z Labské stezky

Kde se co staví na Labské stezce, kde jsou jaké objížďky, nejezdí někde přívoz? Labská stezka měří více než 1.200 km a u tak dlouhé cyklotrasy je pravděpodobné, že se někde právě staví nový úsek nebo něco opravuje. Všechny nám známé informace proto nahráváme přehledně na společný web. Tímto se snažíme Vám poskytnout ty nejaktuálnější informace o Labské stezce.

Nové tipy, zážitky, fotky či videa naleznete na našem facebookovém profilu Labská stezka.

Upozornění na uzavírku zdymadla v Hoříně ve Středočeském kraji

  • úsek: S*
  • 1.10.2019–30.4.2021

Až do dubna 2021 potrvá přestavba plavební komory v Hoříně a UZAVÍRKA mostu, který je součástí zdymadla a po kterém je standardně vedena EuroVelo7 a Vltavská cyklistická cesta. Při cestě z Mělníka do Prahy (či opačným směrem), využijte, prosím, jedné ze dvou připravených objízdných tras.

čtěte dál... »

Uzavírka Labské stezky a objízdná trasa u Čelákovic

  • úsek: S*
  • 1.4.2020–30.4.2022

Z důvodu rekonstrukce železničního mostu v Čelákovicích je uzavřena část Labské stezky (CT 2), která vede pod tímto mostem po pravém břehu Labe. Objízdná trasa v úseku Čelákovice - Byšičky je vyznačena.

čtěte dál... »

Corona News na Labské stezce

Vzhledem k epidemiologické situaci v ČR nadále platí opatření proti šíření koronaviru. Omezen je provoz ubytovacích i stravovacích služeb a platí povinnost použití ochrany nosu a úst, kterým je respirátor nebo obdobný prostředek. Pobyt v přírodě a sportování jsou povolené bez omezení.

čtěte dál... »

Nová lávka pro pěší a cyklisty přes Vltavu v Lužci n. V.

  • úsek: S*
  • 12.10.2020–30.4.2021

Atraktivní dominantu získala středočeská obec Lužec n. Vltavou. Tou je nová lávka pro pěší a cyklisty přes řeku Vltavu na dálkové cyklotrase EuroVelo 7/Vltavské stezce CT 7 a propojce Labské stezky s Prahou. Nová lávka nahradila přívoz mezi obcemi Lužec n. V. a Bukol.

čtěte dál... »

Město Hostinné otevírá další hotový úsek cyklostezky na Labské stezce

  • úsek: V
  • 20.1.2021–31.5.2021

Nový úsek postupně budované cyklostezky přes celé město Hostinné, po které vede Labská stezka, navazuje na již hotové části ve městě. Jedná se o první etapu cyklistického propojení Hostinného s Klášterskou Lhotou.

čtěte dál... »

Nová lávka pro cyklisty a chodce zprovozněna v Pardubicích

V Pardubicích mezi Rosicemi a Svítkovem je od prosince 2020 v provozu nová lávka pro cyklisty a chodce přes řeku Labe. Jedná se o velké zlepšení zdejší dopravní situace na Labské stezce, protože cyklisté doposud přejížděli řeku po zúženém mostku se semafory a kličkovali tak mezi auty.

čtěte dál... »

Dokončení výstavby Labské stezky v Ústeckém kraji

Dostavbou dvou nových úseků Labské stezky prozatím dokončil Ústecký kraj výstavbu Labské stezky na území kraje. Do provozu byly na podzim 2020 předány hotové úseky cyklostezky mezi obcemi Račice - Hněvice a Třeboutice - Nučnice.

čtěte dál... »

Uzavírka Labské stezky ve Velkém Březně

Labská stezka je v obci Velké Březno do 20. 5. 2021 uzavřena. Uzavírka začíná u přívozu a končí na kraji obce Velké Březno ve směru na Děčín. Uzavřený úsek je asi 700 metrů dlouhý a objízdná trasa je vyznačena.

čtěte dál... »

Rok 2020 přinesl Labské stezce rekordní zájem uživatelů

Rok 2020 byl nejen ve znamení omezení souvisejících s pandemií koronaviru, ale byl také rekordní z hlediska návštěvnosti na Labské stezce. Automatické sčítače na stezce zaznamenaly zvýšený zájem uživatelů stezky na všech měřených úsecích.

čtěte dál... »

Labská stezka nejoblíbenější cyklotrasou Německa za rok 2020

Česko-německá dálková cyklotrasa Labská stezka se stala opět nejoblíbenější cyklotrasou Německa. Již po 15. zvítězila v průzkumu o cykloturistice v Německu (Radreiseanalyse 2021). Trendem loňského roku byla s ohledem na aktuální situaci tuzemská dovolená.

čtěte dál... »

Novela zákona zvýší bezpečnost cyklistů na silnicích

Poslanci schválili novelu zákona o provozu na pozemních komunikacích. Ta automobilistům mimo jiné nařizuje zachovat při předjíždění cyklistů boční odstup minimálně 1,5 metru. Podobná legislativa již platí např. v Německu, Španělsku nebo ve Francii.

čtěte dál... »