Skip to content
mapa & GPS poloha  předpověď počasí
<i class="fa-solid fa-camera" aria-hidden="true"></i><span title=" "> </span>

Aktuality z Labské stezky

Kde se co staví na Labské stezce, kde jsou jaké objížďky, nejezdí někde přívoz? Labská stezka měří více než 1.200 km a u tak dlouhé cyklotrasy je pravděpodobné, že se někde právě staví nový úsek nebo něco opravuje. Všechny nám známé informace proto nahráváme přehledně na společný web. Tímto se snažíme Vám poskytnout ty nejaktuálnější informace o Labské stezce.

Nové tipy, zážitky, fotky či videa naleznete na našem facebookovém profilu Labská stezka.

Labská stezka druhou nejoblíbenější cyklotrasou Německa!

 • 12.3.2024–30.11.2024

Dle nejnovějšího průzkumu cykloturistů německého cykloklubu ADFC Radreiseanalyse 2024 se Labská stezka a cykloturistika vůbec těší setrvávající oblibě u našich sousedů. Labská stezka se v uplynulém roce umístila na druhém místě nejpopulárnějších cyklotras hned za cyklostezkou kolem řeky Wesery.

čtěte dál... »

Labská stezka lákala zájemce na veletrzích cestovního ruchu

 • 27.3.2024–16.8.2024

Začátek roku byl v oblasti cestovního ruchu již tradičně věnován veletrhům a propagačním akcím. S chutí jsme využili této příležitosti k další propagaci Labské stezky a oslovení nových zájemců z řad cykloturistů na veletrzích Fiets en Wandelbeurs, HOLIDAY WORLD, FOR BIKES či Prague Bike Fest.

čtěte dál... »

Cesta k prameni Labe s využitím cyklobusu a lanovky na Medvědín

 • 26.4.2024–29.9.2024

Chcete se i vy na Vašem cykloputování po Labské stezce podívat až na samý začátek/konec k pramene Labe? Z Vrchlabí Vás k němu čeká převýšení cca 900 výškových metrů, ale máme pro Vás dobrý tip na využití lanovky či cyklobusu.

čtěte dál... »

Cyklodálky Česka: Poznejte krásy naší země na kole!

 • 6.5.2024–30.11.2024

Hledáte dobrodružství a zároveň si chcete užít krásy České republiky? Pak je pro vás seriál Cyklodálky Česka to pravé! Nenechte si jej ujít, osmidílná série odstartovala 5. května v České televizi.

čtěte dál... »

Setkání partnerů LS v Automatických Mlýnech v Pardubicích

 • 10.5.2024–23.7.2024

V nově rekonstruovaných Automatických Mlýnech, díle světoznámého architekta Josefa Gočára, se sešli partneři Labské stezky z polabských regionů. Cílem schůzky byl další rozvoj a propagace stezky, sdílení novinek a příprava zářijové konference Labské stezky.

čtěte dál... »

Omezení provozu na Labské stezce v Ústí nad Labem

 • úsek: P
 • 3.6.2024–30.11.2024

V souvislosti s rekonstrukcí Benešova mostu a výstavbou dočasné lávky přes Labe pro pěší a cyklisty bude až do konce listopadu uzavřena Labská stezka na Střekovském nábřeží. Při průjezdu tímto úsekem využijte, prosím, stanovené objízdné trasy.

čtěte dál... »

Cykloturistika tahounem cestovního ruchu v Německu

 • 4.6.2024–30.9.2024

V příjmech z turismu patří Německu se 100 miliardami EUR celkově 6. místo v celosvětovém žebříčku. V oblasti cykloturistiky je však světovou jedničkou. Ta zde generuje ročně na 10 miliard EUR z cyklodovolených a dalších až 15 mld. EUR z jednodenních cyklovýletů.

čtěte dál... »

Na Labské stezce přibývají samoobslužné servisní stanice na kola

 • 13.6.2024–30.11.2024

Samoobslužné servisní stanice, určené zejména na opravu a údržbu bicyklů všech druhů, se postupně stávají žádanou a využívanou součástí doprovodné infrastruktury kvalitních cyklostezek. Na Labské stezce jej již lze využít v Dolním Žlebu, Děčíně, Mělníce, Praze, Lysé n. L. či Milovicích, Čelákovicích, Kolíně-Třech Dvorech nebo nově třeba v Hradci Králové.

čtěte dál... »

Nové úseky ve Středočeském a Královéhradeckém kraji obohatí Labskou stezku

 • úseky: S, V
 • 24.6.2024–30.11.2024

Labská stezka nabídne cyklistům 2 nové úseky - v Polabí a v Podkrkonoší. Nově budou moci využít téměř 7 km dlouhý úsek Tuhaň - Kozly mezi Mělníkem a Neratovicemi a 1,8 kilometru dlouhý úsek Žireč - Stanovice u Dvora Králové n. L., jehož součástí je 25metrová lávka.

čtěte dál... »

Turistická lodní linka a nový přívoz na Labi v Ústeckém kraji

 • úseky: P, R
 • 25.6.2024–28.9.2024

Vydejte se na výlet lodí z Ústí n. L. údolím Porta Bohemica do královského města Litoměřice. Pravidelné sobotní plavby vás pak vezmou až do Roudnice nad Labem a s nedělní plavbou doplujete z Litoměřic přes Štětí až do Mělníka. V provozu je nově také přívoz z Ústí n. L. - Vaňova na koupaliště v Brné.

čtěte dál... »