mapa & GPS poloha předpověď počasí
<i class="fa fa-camera" aria-hidden="true"></i><span title="Joachim Harbeck/photocompany">Joachim Harbeck/photocompany</span>
Joachim Harbeck/photocompany

Aktuality z Labské stezky

Kde se co staví na Labské stezce, kde jsou jaké objížďky, nejezdí někde přívoz? Labská stezka měří více než 1.200 km a u tak dlouhé cyklotrasy je pravděpodobné, že se někde právě staví nový úsek nebo něco opravuje. Všechny nám známé informace proto nahráváme přehledně na společný web. Tímto se snažíme Vám poskytnout ty nejaktuálnější informace o Labské stezce.

Nové tipy, zážitky, fotky či videa naleznete na našem facebookovém profilu Labská stezka.

Upozornění na uzavírku zdymadla v Hoříně ve Středočeském kraji

 • úsek: S*
 • 1.10.2019–1.4.2021

Až do dubna 2021 potrvá přestavba plavební komory v Hoříně a UZAVÍRKA mostu, který je součástí zdymadla a po kterém je standardně vedena EuroVelo7 a Vltavská cyklistická cesta. Při cestě z Mělníka do Prahy (či opačným směrem), využijte, prosím, jedné ze dvou připravených objízdných tras.

čtěte dál... »

Uzavírka Labské stezky a objízdná trasa u Čelákovic

 • úseky: S*, S, T
 • 1.4.2020–30.4.2022

Z důvodu rekonstrukce železničního mostu v Čelákovicích je uzavřena část Labské stezky (CT 2), která vede pod tímto mostem po pravém břehu Labe. Objízdná trasa v úseku Čelákovice - Byšičky je vyznačena.

čtěte dál... »

Upozornění na uzavírku u obce Ostrá ve Středočeském kraji

 • úsek: T
 • 7.7.2020–31.5.2021

Z důvodu realizace projektu „Labe - Ostrá, obnova napojení odstaveného ramene Doubka“ je odstraněn mostek přes propojku odstaveného ramene Doubka a Labe. Labská stezka je proto v tomto úseku neprůjezdná!! Využijte, prosím, objízdnou trasu. Objízdná trasa je vedena po frekventované komunikaci II/331, dbejte proto při pohybu po objízdné trase zvýšené opatrnosti.

čtěte dál... »

Odborníci na cykloturistiku a udržitelný cestovní ruch se sešli na česko-německé konferenci Labská stezka 2020

 • 15.9.2020–31.12.2020

Ve dnech 14. - 15. 9. se v Roudnici n. L. uskutečnily dvě související akce, zaměřené na rozvoj cykloturistiky, cyklodopravy a šetrného cestovního ruchu. První z nich bylo Národní setkání aktérů cykloturistiky ČR a následovala Konference Labská stezka 2020. Obě akce propojovala komentovaná cykloexkurze po Labské stezce.

čtěte dál... »

Corona News na Labské stezce

 • 28.9.2020–30.6.2021

Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci v ČR jsou zavedena opatření proti šíření koronaviru. Až do konce nouzového stavu je omezen volný pohyb osob. Naopak pobyt v přírodě či parcích i cestování tam jsou povolené, byť v omezeném počtu dvou osob s výjimkou členů domácnosti a spolupracovníků. Rekreační a sportovní využití Labské stezky je tak i nadále možné.

čtěte dál... »

Nárůst návštěvnosti Labské stezky během jarních koronavirových omezení

 • 8.10.2020–31.12.2020

Letošní koronavirová omezení zásadním způsobem zasáhla celý sektor cestovního ruchu. Jednou z mála bezpečných možností trávení volného času na čerstvém vzduchu zůstala právě cyklistika. Na jednotlivých měřených profilech Labské stezky byl na jaře roku 2020 zaznamenán značný nárůst počtu cyklistů ve srovnání se stejným obdobím předchozího roku.

čtěte dál... »

Nová lávka pro pěší a cyklisty přes Vltavu v Lužci n. V.

 • úsek: S*
 • 12.10.2020–30.4.2021

Atraktivní dominantu získala středočeská obec Lužec n. Vltavou. Tou je nová lávka pro pěší a cyklisty přes řeku Vltavu na dálkové cyklotrase EuroVelo 7/Vltavské stezce CT 7 a propojce Labské stezky s Prahou. Nová lávka nahradila přívoz mezi obcemi Lužec n. V. a Bukol.

čtěte dál... »