Skip to content
mapa & GPS poloha  předpověď počasí
<i class="fa-solid fa-camera" aria-hidden="true"></i><span title=" "> </span>

Aktuality z Labské stezky

Kde se co staví na Labské stezce, kde jsou jaké objížďky, nejezdí někde přívoz? Labská stezka měří více než 1.200 km a u tak dlouhé cyklotrasy je pravděpodobné, že se někde právě staví nový úsek nebo něco opravuje. Všechny nám známé informace proto nahráváme přehledně na společný web. Tímto se snažíme Vám poskytnout ty nejaktuálnější informace o Labské stezce.

Nové tipy, zážitky, fotky či videa naleznete na našem facebookovém profilu Labská stezka.

Uzavírka cyklostezky na tubusu metra v Praze – Černém Mostě

  • úsek: S*
  • 21.8.2023–30.6.2024

Až do konce června 2024 bude uzavřena cyklostezka na tubusu metra mezi stanicemi Rajská zahrada a Černý Most kvůli rekonstrukci povrchu. Tento úsek je součásti propojky Prahy s Labskou stezkou ve směru na Lázně Toušeň a Čelákovice po cyklotrase A26/EuroVelo 4.

čtěte dál... »

Labská stezka druhou nejoblíbenější cyklotrasou Německa!

  • 12.3.2024–30.11.2024

Dle nejnovějšího průzkumu cykloturistů německého cykloklubu ADFC Radreiseanalyse 2024 se Labská stezka a cykloturistika vůbec těší setrvávající oblibě u našich sousedů. Labská stezka se v uplynulém roce umístila na druhém místě nejpopulárnějších cyklotras hned za cyklostezkou kolem řeky Wesery.

čtěte dál... »

Labská stezka lákala zájemce na veletrzích cestovního ruchu

  • 27.3.2024–16.8.2024

Začátek roku byl v oblasti cestovního ruchu již tradičně věnován veletrhům a propagačním akcím. S chutí jsme využili této příležitosti k další propagaci Labské stezky a oslovení nových zájemců z řad cykloturistů na veletrzích Fiets en Wandelbeurs, HOLIDAY WORLD, FOR BIKES či Prague Bike Fest.

čtěte dál... »

Cesta k prameni Labe s využitím cyklobusu a lanovky na Medvědín

  • 26.4.2024–29.9.2024

Chcete se i vy na Vašem cykloputování po Labské stezce podívat až na samý začátek/konec k pramene Labe? Z Vrchlabí Vás k němu čeká převýšení cca 900 výškových metrů, ale máme pro Vás dobrý tip na využití lanovky či cyklobusu.

čtěte dál... »

Cyklodálky Česka: Poznejte krásy naší země na kole!

  • 6.5.2024–30.11.2024

Hledáte dobrodružství a zároveň si chcete užít krásy České republiky? Pak je pro vás seriál Cyklodálky Česka to pravé! Nenechte si jej ujít, osmidílná série odstartovala 5. května v České televizi.

čtěte dál... »

Setkání partnerů LS v Automatických Mlýnech v Pardubicích

  • 10.5.2024–23.7.2024

V nově rekonstruovaných Automatických Mlýnech, díle světoznámého architekta Josefa Gočára, se sešli partneři Labské stezky z polabských regionů. Cílem schůzky byl další rozvoj a propagace stezky, sdílení novinek a příprava zářijové konference Labské stezky.

čtěte dál... »

Cykloturistika tahounem cestovního ruchu v Německu

  • 4.6.2024–30.9.2024

V příjmech z turismu patří Německu se 100 miliardami EUR celkově 6. místo v celosvětovém žebříčku. V oblasti cykloturistiky je však světovou jedničkou. Ta zde generuje ročně na 10 miliard EUR z cyklodovolených a dalších až 15 mld. EUR z jednodenních cyklovýletů.

čtěte dál... »

Na Labské stezce přibývají samoobslužné servisní stanice na kola

  • 13.6.2024–30.11.2024

Samoobslužné servisní stanice, určené zejména na opravu a údržbu bicyklů všech druhů, se postupně stávají žádanou a využívanou součástí doprovodné infrastruktury kvalitních cyklostezek. Na Labské stezce jej již lze využít v Dolním Žlebu, Děčíně, Mělníce, Praze, Lysé n. L. či Milovicích, Čelákovicích, Kolíně-Třech Dorech nebo nově třeba v Hradci Králové.

čtěte dál... »