Skip to content
mapa & GPS poloha  předpověď počasí
(c) Cult12/Fotolia

Uvolněně po Labské stezce

Plán

Proč se trmácet do dalekých krajů? Dobrodružství čeká u vlastních dveří: málo frekventované cesty podél řeky, lesy a širé louky, malebná města lákají malé i velké cyklisty. Plánujte svou dovolenou aktivně se zapojením dětí – o to více se budou na cestu těšit.

Atraktivních turistických cílů či míst na odpočinek je na Labské stezce dost a dost: třeba dětských hřišť, stánků se zmrzlinou, koupališť nebo muzeí pro děti.

S trochou štěstí spatříte i čápa, volavku, bobra a další zvířata. Nebo si mezi tím ukojíte hlad na lesních malinách či čerstvě natrhaných třešních.

Cíl cesty

Familie-Badsee

Etapy

Podle stáří a kondice ujedou v průměru děti 20 až 30 km za den. Pozvolné tempo s častějšími a zábavnými pauzami během jízdy je pro děti na Labské stezce to pravé. A komu už se nechce jet dál, určitě najde v okolí příjemné ubytování nebo se posadí do vlaku a kousek etapy ujede veřejnou dopravou. Užijte si společně malá i velká dobrodružství.

Na tuto otázku máme připravený S sebou. Je to samozřejmě jen naše doporučení .

A co si vzít s sebou?

Ne tak u nás, spíše je tomu naopak. Podél Labské stezky je spousta možnost k odreagování. I když se třeba počasí zakaboní, stále je tu dost možností pro alternativní program.