Skip to content
mapa & GPS poloha  předpověď počasí
<i class="fa-solid fa-camera" aria-hidden="true"></i><span title="vom TV Landkreis Stade gestellt">vom TV Landkreis Stade gestellt</span>
vom TV Landkreis Stade gestellt

Přispívající partneři Labské stezky v ČR

Společný rozvoj Labské stezky vyžaduje spolupráci nejrůznějších organizací z veřejné i soukromé sféry, Především díky podpoře krajů, statutárních a dalších měst, ale i turistických organizací a destinačních agentur se Labská stezka kvalitativně každým rokem vylepšuje. Zlepšují se ale i služby především díky spolupráci certifikovaných ubytovacích a stravovacích zařízení Cyklisté vítání a nabídce cykloturistických produktů cestovními kancelářemi. Velký dík patří i dalším sponzorům Labské stezky např.

Logo CzechTourism_Kudy z nudy

Agentura CzechTourism

Agentura CzechTourism je státní příspěvkovou organizací, jejímž zřizovatelem je Ministerstvo pro místní rozvoj ČR a jež vyvíjí svou činnost v souladu s cíli zřizovatele, zřizovací listinou a platným statutem. Základním cílem CzechTourism je propagace České republiky jako destinace cestovního ruchu v zahraničí i v České republice.

webová stránka

Logo_2UL_region

Brána do Čech - Ústecký kraj

Čtvrtina Labské stezky na území ČR vede v Ústeckém kraji! Tento fenomén evropské šetrné dopravy a aktivní turistiky ročně láká tisíce návštěvníků. Ze sedla kola si můžete vychutnat jedinečné výhledy do krajiny Českého středohoří a projedete jejím nejkrásnějším úsekem – údolím Porta Bohemica.

webová stránka

Logo_3MiddleCzech_region

Středočeský kraj

Středočeský kraj nabízí rozmanitou nabídku cyklistický tras. Patří do nich i mezinárodní trasy EuroVelo 4 Roscoff-Kiev a EuroVelo 7 Nord cap-Valletta. Středočeský kraj z cyklistického pohledu lze jednoduše rozdělit na severovýchodní část, která je rovinatá a na jihozápadní, která je spíše hornatá.

webová stránka

Logo_4HK_region

Královéhradecký kraj

Královéhradecký kraj nabízí nepřeberné množství cyklotras, ať už těch obtížnějších vedoucích přes vrcholky hor či Adršpašsko-teplickými skalami nebo těch méně náročných linoucích se hradeckými lesy či malebným Podkrkonoším. A to vše s komfortním propojením cyklobusy. Přijeďte a přesvědčte se sami.

webová stránka

Logo_5PA_region

Pardubický kraj

Pardubický kraj je díky síti tras a stezek ideálním regionem pro cykloturistiku, očaruje Vás svoji malebnou krajinou i památkami. Vybrat si můžete z bohaté nabídky od náročných horských terénů až po relaxační cesty rovinatými částmi. Za návštěvu rozhodně stojí Orlické cyklo&in-line království.

webová stránka

Logo_6Praha

Hlavní město Praha

Zeleň parků a zahrad, jemná krása památek i pulsující ruch metropole. To vše postupně objevíte při projížďce trojským údolím podél meandru Vltavy, jež vás dovede až do samotného srdce Prahy.

webová stránka

Logo_7UL_logo

Ústí nad Labem

Město Ústí nad Labem leží v překrásné krajině labského údolí na severu České republiky. Se svými bezmála 100 000 obyvateli je 7. největším městem České republiky. Město je dnes významným kulturním, sportovním a obchodním centrem.

webová stránka

Pardubice_logo_1C

Pardubice

Pardubice jsou jedním z nejkrásnějších východočeských měst. Leží na soutoku řek Labe a Chrudimky v nadmořské výšce 215 až 237 metrů nad mořem. K životu současných Pardubic s cca 90 tisíci obyvateli neodmyslitelně patří kultura a sport.

webová stránka

Logo_9Hradec_Kralove

Hradec Králové

Hradec Králové je nejen velmi krásné město s bohatou historií, kulturními, urbanistickými a architektonickými hodnotami, které mu daly označení „Salon republiky“, ale také místo pro každodenní aktivní cyklistiku ve všech podobách. Více na www.cyklohradec.cz.

webová stránka

Logo_10Decin

Děčín

Děčín je nejníže položené město v České republice, které leží na soutoku Labe a Ploučnice. Je střediskem oblasti Českosaského Švýcarska a součástí CHKO Labské pískovce. Děčín ale není zajímavý pouze díky přírodním krásám, ale také hodnotnou historickou architekturou.

webová stránka

Logo_11Dvur_Kralove

Dvůr Králové nad Labem

Starobylé město Dvůr Králové nad Labem, se rozprostírá v malebném údolí horního toku řeky Labe. Město přímo vybízí ke strávení aktivně-odpočinkové dovolené. Čeká na vás objevování překrásné přírody, řada uměleckých památek, sportovní i kulturní vyžití, a to v jakémkoliv ročním období.

webová stránka

Logo_12Melnik_logo

Mělník

Starobylé královské věnné město proslavené pěstováním vinné révy a každoročně pořádanou slavností vinobraní. Dominantou města je zámek a věž chrámu sv. Petra a Pavla. Návštěvníky Mělníka přitahuje pohled ze zámecké vyhlídky, odkud je vidět soutok Labe a Vltavy, památná hora Říp a České středohoří.

webová stránka

<i class="fa-solid fa-camera" aria-hidden="true"></i><span title=" "> </span>

Nymburk

Město bylo založeno králem Přemyslem Otakarem II. v roce 1275. Návštěvníkům nabízí historické památky, na své si přijdou i cyklisté a milovníci in-line. Město si můžete prohlédnout i z výšky – k návštěvě zve vyhlídka na věži kostela sv. Jiljí a zpřístupněna je i část středověkého opevnění. Na náměstí se pak v sezoně můžete vyfotit se slavným spisovatelem Bohumilem Hrabalem.

webová stránka

14_Kolín_logo-CMYK-jpeg

Kolín

Kolín představuje hospodářské a kulturní centrum středočeské Polabské nížiny. Vedle hodnotného historického jádra jsou dominantami města Chrám svatého Bartoloměje, dva židovské hřbitovy či zrekonstruovaná synagoga upomínající na druhou nejpočetnější židovskou obec v českých zemích.

webová stránka

15_Smirice_znak

Smiřice

Smiřice jsou město na Labi v okrese Hradec Králové. Žije zde přibližně 2 900 obyvatel. Ve městě se nachází odsvěcená barokní Kaple Zjevení Páně, která je národní kulturní památkou, renesanční zámek s barokní úpravou a jediné nádraží na území ČR, která je postaveno ve stylu loveckého zámečku.

webová stránka

16_Steti_znak

Štětí

Město Štětí je moderní devítitisícové průmyslové město, ležící na pravém břehu Labe. Území města a jeho devět místních částí jsou bohaté na památky a přírodní zajímavosti s mnoha geologicky, botanicky i zoologicky zajímavými lokalitami.

webová stránka

17_Neratovice_znak

Neratovice

Neratovice mají téměř 17 000 obyvatel a leží v krásné krajině Polabské nížiny. Panelová výstavba se tu prolíná s parky a borovými lesíky. Nejvíce památek nalezneme v části Lobkovice, kde je v areálu kostela Nanebevzetí P. Marie pochován historik Fr. Palacký.

webová stránka

18_Celakovice_znak

Čelákovice

Město Čelákovice leží přibližně 20 km severovýchodně od okraje Prahy. Jeho poloha, dobré dopravní spojení s hlavním městem a bohaté zázemí v polabské přírodě, řadí dvanáctitisícové Čelákovice mezi místa ideální k bydlení, ale také výhodná pro turistiku a cykloturistiku.

webová stránka

Hostinné znak

Hostinné

Hostinné je malebné město nacházející se na horním toku řeky Labe v kopcovité krajině východního podhůří nejvyšších českých hor Krkonoš. Od města Trutnova je vzdáleno 18 km jihozápadním směrem.  Jeho nadmořská výška je 351 metrů. Okolní neporušená příroda nabízí ideální podmínky pro letní i zimní sporty.

webová stránka

Poděbrady - logo

Poděbrady

Malebné lázeňské město Poděbrady obklopené lužními lesy se rozkládá po obou březích Labe 50 km od Prahy. Okouzlí vás příjemnou atmosférou, nádherným parkem s lázeňskou kolonádou, historickým náměstím, zámkem a dalšími památkami. Poděbrady jsou jako stvořené pro projížďky na kole nebo in-linech.

webová stránka