mapa & GPS poloha předpověď počasí
<i class="fa fa-camera" aria-hidden="true"></i><span title="vom TV Landkreis Stade gestellt">vom TV Landkreis Stade gestellt</span>
vom TV Landkreis Stade gestellt

Přispívající partneři Labské stezky v ČR

Společný rozvoj Labské stezky vyžaduje spolupráci nejrůznějších organizací z veřejné i soukromé sféry, Především díky podpoře krajů, statutárních a dalších měst, ale i turistických organizací a destinačních agentur se Labská stezka kvalitativně každým rokem vylepšuje. Zlepšují se ale i služby především díky spolupráci certifikovaných ubytovacích a stravovacích zařízení Cyklisté vítání a nabídce cykloturistických produktů cestovními kancelářemi. Velký dík patří i dalším sponzorům Labské stezky např.

Logo CzechTourism_Kudy z nudy

Agentura CzechTourism

Agentura CzechTourism je státní příspěvkovou organizací, jejímž zřizovatelem je Ministerstvo pro místní rozvoj ČR a jež vyvíjí svou činnost v souladu s cíli zřizovatele, zřizovací listinou a platným statutem. Základním cílem CzechTourism je propagace České republiky jako destinace cestovního ruchu v zahraničí i v České republice.

webová stránka

Logo_2UL_region

Brána do Čech - Ústecký kraj

Čtvrtina Labské stezky na území ČR vede v Ústeckém kraji! Tento fenomén evropské šetrné dopravy a aktivní turistiky ročně láká tisíce návštěvníků. Ze sedla kola si můžete vychutnat jedinečné výhledy do krajiny Českého středohoří a projedete jejím nejkrásnějším úsekem – údolím Porta Bohemica.

webová stránka

Logo_3MiddleCzech_region

Středočeský kraj

Středočeský kraj nabízí rozmanitou nabídku cyklistický tras. Patří do nich i mezinárodní trasy EuroVelo 4 Roscoff-Kiev a EuroVelo 7 Nord cap-Valletta. Středočeský kraj z cyklistického pohledu lze jednoduše rozdělit na severovýchodní část, která je rovinatá a na jihozápadní, která je spíše hornatá.

webová stránka

Logo_4HK_region

Královéhradecký kraj

Královéhradecký kraj nabízí nepřeberné množství cyklotras, ať už těch obtížnějších vedoucích přes vrcholky hor či Adršpašsko-teplickými skalami nebo těch méně náročných linoucích se hradeckými lesy či malebným Podkrkonoším. A to vše s komfortním propojením cyklobusy. Přijeďte a přesvědčte se sami.

webová stránka

Logo_5PA_region

Pardubický kraj

Pardubický kraj je díky síti tras a stezek ideálním regionem pro cykloturistiku, očaruje Vás svoji malebnou krajinou i památkami. Vybrat si můžete z bohaté nabídky od náročných horských terénů až po relaxační cesty rovinatými částmi. Za návštěvu rozhodně stojí Orlické cyklo&in-line království.

webová stránka

Logo_6Praha

Hlavní město Praha

Zeleň parků a zahrad, jemná krása památek i pulsující ruch metropole. To vše postupně objevíte při projížďce trojským údolím podél meandru Vltavy, jež vás dovede až do samotného srdce Prahy.

webová stránka

Logo_7UL_logo

Ústí nad Labem

Město Ústí nad Labem leží v překrásné krajině labského údolí na severu České republiky. Se svými bezmála 100 000 obyvateli je 7. největším městem České republiky. Město je dnes významným kulturním, sportovním a obchodním centrem.

webová stránka

Pardubice_logo_1C

Pardubice

Pardubice jsou jedním z nejkrásnějších východočeských měst. Leží na soutoku řek Labe a Chrudimky v nadmořské výšce 215 až 237 metrů nad mořem. K životu současných Pardubic s cca 90 tisíci obyvateli neodmyslitelně patří kultura a sport.

webová stránka

Logo_9Hradec_Kralove

Hradec Králové

Hradec Králové je nejen velmi krásné město s bohatou historií, kulturními, urbanistickými a architektonickými hodnotami, které mu daly označení „Salon republiky“, ale také místo pro každodenní aktivní cyklistiku ve všech podobách. Více na www.cyklohradec.cz.

webová stránka

Logo_10Decin

Děčín

Děčín je nejníže položené město v České republice, které leží na soutoku Labe a Ploučnice. Je střediskem oblasti Českosaského Švýcarska a součástí CHKO Labské pískovce. Děčín ale není zajímavý pouze díky přírodním krásám, ale také hodnotnou historickou architekturou.

webová stránka

Logo_11Dvur_Kralove

Dvůr Králové nad Labem

Starobylé město Dvůr Králové nad Labem, se rozprostírá v malebném údolí horního toku řeky Labe. Město přímo vybízí ke strávení aktivně-odpočinkové dovolené. Čeká na vás objevování překrásné přírody, řada uměleckých památek, sportovní i kulturní vyžití, a to v jakémkoliv ročním období.

webová stránka

Logo_12Melnik_logo

Mělník

Starobylé královské věnné město proslavené pěstováním vinné révy a každoročně pořádanou slavností vinobraní. Dominantou města je zámek a věž chrámu sv. Petra a Pavla. Návštěvníky Mělníka přitahuje pohled ze zámecké vyhlídky, odkud je vidět soutok Labe a Vltavy, památná hora Říp a České středohoří.

webová stránka

Logo_13Vrchlabi_logo

Vrchlabí

Vrchlabí je nejvýše položeným historickým městem na evropském veletoku Labi. Vrchlabí je nazýváno branou Krkonoš a je ideálním výchozím místem turistických výšlapů i cykloturistických toulek. Se širokou nabídkou ubytování, služeb, obchodů a restaurací je zázemím pro střední Krkonoše.

webová stránka

14_Kolín_logo-CMYK-jpeg

Kolín

Kolín představuje hospodářské a kulturní centrum středočeské Polabské nížiny. Vedle hodnotného historického jádra jsou dominantami města Chrám svatého Bartoloměje, dva židovské hřbitovy či zrekonstruovaná synagoga upomínající na druhou nejpočetnější židovskou obec v českých zemích.

webová stránka

15_Smirice_znak

Smiřice

Smiřice jsou město na Labi v okrese Hradec Králové. Žije zde přibližně 2 900 obyvatel. Ve městě se nachází odsvěcená barokní Kaple Zjevení Páně, která je národní kulturní památkou, renesanční zámek s barokní úpravou a jediné nádraží na území ČR, která je postaveno ve stylu loveckého zámečku.

webová stránka

16_Steti_znak

Štětí

Město Štětí je moderní devítitisícové průmyslové město, ležící na pravém břehu Labe. Území města a jeho devět místních částí jsou bohaté na památky a přírodní zajímavosti s mnoha geologicky, botanicky i zoologicky zajímavými lokalitami.

webová stránka

17_Neratovice_znak

Neratovice

Neratovice mají téměř 17 000 obyvatel a leží v krásné krajině Polabské nížiny. Panelová výstavba se tu prolíná s parky a borovými lesíky. Nejvíce památek nalezneme v části Lobkovice, kde je v areálu kostela Nanebevzetí P. Marie pochován historik Fr. Palacký.

webová stránka

18_Celakovice_znak

Čelákovice

Město Čelákovice leží přibližně 20 km severovýchodně od okraje Prahy. Jeho poloha, dobré dopravní spojení s hlavním městem a bohaté zázemí v polabské přírodě, řadí dvanáctitisícové Čelákovice mezi místa ideální k bydlení, ale také výhodná pro turistiku a cykloturistiku.

webová stránka