Skip to content
mapa & GPS poloha  předpověď počasí
Schloesserland Sachsen gGmbH

1.260 km plných zážitků

Ať už příroda, kultura, životní styl nebo některé z mnoha akcí: podél Labské stezky se pořád něco děje.

Objevte s námi tento fascinující evropský veletok s jeho mnoha atrakcemi.

Elberadweg Mitte-2014-372 Tangermünde © Ketz

Labe je skutečným přírodním a krajinářským rájem: Spektakulární průniky pohoří, táhlá říční údolí, husté říční nivy a široké mokřady dotváří jeho tok. Vydry a bobři, čápi a orli říční tu mají svá obydlí. Listy vrby a topolů se pohupují ve větru.

Hamburg1

Významné klenoty kultury národního i mezinárodního významu naleznete podél Labe. Ať už rekonstruované sýpky v Hamburku, bývalé císařské sídlo Magdeburk,hned tři místa světového dědictví mezi Wittenbergem a Dessau nebo údolí Labe u Drážďan a Děčína – to vše nejlépe objevíte ze sedla kola.

Ab Hamburg kann man den großen Schiffen zusehen: Aufgregung pur- wenn die großen Pötte so nah sind
®Holstein Tourismus_photocompany

Zde můžete obdivovat, objevovat, dovádět, schovávat se . Labská stezka nabízí zážitky z první ruky. Jízda na kole znamená znamená automaticky uvolněné tempo během dovolené či prázdnin: bez překážek pro mladé i staré.

<i class="fa-solid fa-camera" aria-hidden="true"></i><span title="Zeitfixierer laut CC-BY-SA2.0">Zeitfixierer laut CC-BY-SA2.0</span>
Zeitfixierer laut CC-BY-SA2.0

Možná je to to nejlepší na cyklodovolené: volba vlastního tempa. Vyčistit si hlavu, nechat se vést. Něco si dopřát, užívat si krás života. Načerpat inspiraci, užívat si. Zkrátka: opět být sám sebou; splynout se světem.

Kde chcete něco prožít na Labské stezce?

Můžete si vybrat z nabídky prohlídek měst či historických objektů, přírodních zajímavostí, informací o městech a regionech, pamětihodností a atrakcí v regionech. Vyberte si ve filtru kriteria v políčku "změnit"