mapa & GPS poloha předpověď počasí
<i class="fa fa-camera" aria-hidden="true"></i><span title="Joachim Harbeck/photocompany">Joachim Harbeck/photocompany</span>
Joachim Harbeck/photocompany

Rozšíření infrastruktury pro cyklisty a návštěvníky na Labské stezce v Kolíně

úseky: U, T

15.11.2019–24.1.2020

Kolín je důležitou křižovatkou mezi Labskou stezkou a evropskou trasou EuroVelo 4 a nabízí množství cyklotras a historických památek.

Město Kolín nyní pro návštěvníky a cyklisty zprovoznilo dvě nové chytré mobilní toalety. Umístěny jsou na frekventovaných místech, a sice na Labské stezce poblíž bosé stezky, workoutového hřiště a lesoparku Borky, druhá s úpravou pro imobilní osoby pak v Komenského parku poblíž dětského hřiště. Toalety svým individuálním designem nenarušují okolí a zapadají do okolního prostředí.

Mobilní toalety jsou napájeny se solárních panelů, nabízí možnost rychlého nabití mobilního telefonu pomocí USB kabelu uvnitř i zvenčí, LED osvětlení uvnitř i zvenčí a bohaté vnitřní vybavení.

Platbu a odemknutí toalety lze provést pomocí prémiové SMS v hodnotě 10 korun nebo platební kartou.  Zpoplatněný přístup ovládaný pomocí mobilních telefonů zaručuje, že toaletu použijí jen ti, kteří ji skutečně potřebují.

Koncept zapadá do oblasti „smart city“ neboli chytrého města, které využívá řadu zařízení a technologií k tomu, aby fungování bylo efektivnější, bylo dosaženo větší úspory energií a také větší spokojenosti obyvatel.