mapa & GPS poloha předpověď počasí
<i class="fa fa-camera" aria-hidden="true"></i><span title="Joachim Harbeck/photocompany">Joachim Harbeck/photocompany</span>
Joachim Harbeck/photocompany

Mezinárodní konference Labská stezka 2019 se uskutečnila v německém Schönebecku

27.9.2019–30.12.2019

V termínu 25. - 26. září 2019 se uskutečnila tradiční, letos již 12., česko-německá výměna zkušeností na Labské stezce. Ta byla tentokráte pod taktovkou německých partnerů z Unie komor Labe-Odra IHK Magdeburg situována do sasko-anhaltského Schönebecku u Magdeburku a její jednací část proběhla stylově v cyklomanufaktuře WELTRAD. Hlavním tématem letošní konference Labské stezky, které se zúčastnilo na 90 odborníků na cykloturistiku z Česka, Německa, Polska a Slovenska byly aktuální a budoucí výzvy pro cykloregiony na Labské stezce v Česku a Německu, stejně jako na obdobných stezkách v Polsku a na Slovensku. Česko zastupovala početná skupina partnerů Labské stezky, složená ze zástupců Ústeckého, Středočeského, Pardubického a Královéhradeckého kraje, ze statutární měst Pardubic a Děčína, z Destinační agentury České středohoří, Středočeské centrály cestovního ruchu, Asociace turistických informačních center a koordinátora Labské stezky v ČR - Nadace Partnerství.

Konferenci zahájila Dr. Markéta Meissnerová, generální konsulka ČR v Drážďanech a Thomas Wünsch, státní tajemník Ministerstva pro vědu a digitalizaci Saska-Anhaltska. Kromě prezentací k budoucímu posílení pozice produktu Labská stezka vč. představení nového česko-německého loga Labské stezky, představili např. polští kolegové plánovaný rozvoj Cyklostezky Odra-Nisa (která začíná v ČR v Nové Vsi u Jablonce nad Nisou) a slovenští kolegové nový Cyklookruh okolo Tater na Slovensku a v Polsku. Součástí dvoudenní konference byla i cykloexkurze po Labské stezce ze Schönebecku do kruhové svatyně Pömmelte a do solných lázní Bad  Salzelmen. Němečtí kolegové nasadili vysokou laťku úrovně kvality celé konference, což je pro nás velkou výzvou, protože příští rok bude mezinárodní konference Labské stezky opět v české režii v některém z regionů Labské stezky v ČR.