Vlakem

Pro cestu na Labskou stezku vlakem můžete použít vlaky Českých drah a naplánovat si tak cestu. Dbejte přitom i na možnosti vlakového spojení s kolem.

S Českými drahami ČD můžete dojet s kolem až na začátek Labské stezky do Vrchlabí. Cesta z Prahy trvá cca 4 hodiny s 1 přestupem v Trutnově. K příjezdu na Labskou stezku v Německu použijte vlaky EC do Bad Schandau, Drážďan či Hamburku (délka jízdy cca 7 hod., povinná rezervace pro kolo). Mezinárodní vlaky EC staví v Děčíně, Ústí n. L., Praze, Kolíně a Pardubicích. Pro cestu do Cuxhavenu můžete použít pravidelných příměstských vlaků Německých drah DB z Hamburku bez povinné rezervace (délka jízdy cca 100 minut).

Dálkovým autobusem

Na Labskou stezku v Německu se můžete dostat i mezinárodním autobusovým spojem společností RegioJet a FlixBus. Do Drážďan trvá cesta přibližně 2 hod. (RegioJet), do Hamburku 9 hod. (Flixbus, přeprava kola na nosiči za poplatek).

vyhledat autobusové spojení

Vlastním automobilem

Na Labskou stezku můžete přijet i vlastním automobilem. Jako start vašeho putování jsou vhodnější větší obce, protože se sem budete moci snadněji vrátit vlakem. Samozřejmě ale můžete své putování zahájit na jakémkoliv místě na stezce.

plánovač cesty

Komfortní přeprava osob, bagáže a kol na Labské stezce

Na Labské stezce v ČR i Německu funguje i komfortní přeprava osob, zavazadel a kol např. do Drážďan či Špindlerova Mlýna, ale prakticky kamkoliv.