Značení Labské stezky/cyklotrasy č. 2 začíná/končí ve Vrchlabí. K prameni Labe doporučujeme vzhledem k velkému převýšení vyrazit na kole na lehko, a to buď z Vrchlabí, nebo ze Špindlerova Mlýna. Z Vrchlabí do Špindlerova Mlýna vede frekventovaná silnice II/295, v hlavní cykloturistické sezóně však lze v tomto úseku využít Krkonošské cyklobusy (zelená linka).

Z Vrchlabí (477 m n. m.) vyjedete po silnici na sedlo Křížovky (722 m n. m.) a pokračujete na Benecko. Zde se napojíte na krkonošskou cyklotrasu K13 a přes rozcestí s občerstvením Rovinka (851 m n. m.) dojedete na Třídomí. Odtud lze při dostatku sil vyrazit dále po K13 na Horní Mísečky a k Labské Boudě (pozor, celkové převýšení z Vrchlabí k prameni je cca 900 metrů) nebo po trase K11 dojet do Špindlerova Mlýna k lanovce. V hlavní sezóně můžete využít i lanovku na Žalý (1.019 m n. m., přeprava kol, provoz o víkendech, o prázdninách denně) a pokračovat po trase K10 do Benecka a pak po výše popsané trase.

Zpět do Vrchlabí sjedete opět po trase K13 přes Horní Mísečky do Benecka a dále po silnici přes Křížovky.

Ze Špindlerova Mlýna Vás vyveze sedačková lanovka na Medvědín (1.235 m n. m., přeprava kol, provoz denně v období červenec - říjen). Následně se po trase K13A napojíte na Masarykovu silnici/trasu K13 a pokračujete k Labské boudě. Pro návrat můžete využít opět lanovku nebo trasu K12 z Horních Míseček do Špindlerova Mlýna.

Poslední necelý 1 km od Labské boudy k prameni Labe (1.386 m n. m.) je nutné dojít po značené cestě pěšky.