Značení Labské stezky/cyklotrasy č. 2 začíná/končí ve Vrchlabí - Herlíkovicích u dolní stanice sedačkové lanovky na Žalý. Z Vrchlabí do Špindlerova Mlýna vede frekventovaná silnice II/295. Vhodnější je tedy vyjet z Vrchlabí (477 m n. m.) na sedlo Křížovky (722 m n. m.) a pokračovat po trase K10C na rozcestí s občerstvením Rovinka (851 m n. m.), odtud po trase K13 na Třídomí, kde odbočíte na trasu K11 a sjedete do Špindlerova Mlýna (718 m n. m.). Ze Špindlerova Mlýna můžete vyjet sedačkovou lanovkou (1.235 m n. m., přeprava kol, provoz červenec - říjen) na Medvědín. Po trase K13A se z Medvědína napojíte na Masarykovu silnici (K13) a pokračujete přes Vrbatovu boudu k Labské boudě. Tam je možné kolo uschovat a zbylých cca 500 m k prameni Labe (1.386 m n. m.) dojít po značené cestě pěšky.

O víkendech můžete pro cestu do Špindlerova Mlýna využít z Vrchlabí lanovku na Žalý (1.019 m n. m., přeprava kol, provoz o víkendech) a pokračovat po trase K10 do Benecka a následně po trase K13 na Třídomí. Odtud sjedete po trase K11 do Špindlerova Mlýna.

Zpět do Vrchlabí můžete sjet přes Horní Mísečky do Benecka po Krkonošské cyklotrase K13 a dále přes Křížovky do Vrchlabí (tuto cestu lze využít i pro výjezd k prameni Labe po vlastní ose - pozor: velké převýšení!!!).

V hlavní turistické sezóně (červen-září) lze rovněž k přepravě z Vrchlabí do Špindlerova Mlýna využít Krkonošské cyklobusy (zelená linka).