Skip to content
mapa & GPS poloha předpověď počasí
<i class="fa fa-camera" aria-hidden="true"></i><span title=" "> </span>

Výsledky tradičního průzkumu cykloturistiky v Německu za rok 2022

10.5.2023–30.11.2023

Již 25. reprezentativní průzkum německého cykloklubu ADFC mezi 12.500 německými cykloturisty Radreiseanalyse 2023 potvrdil vysokou oblibu Labské stezky a cykloturistiky u našich sousedů. 4,6 milionu Němců podniklo v loňském roce cyklodovolenou, kromě toho Němci vyrazili i na 38 milionů jednodenních cyklovýletů. Dopravovali se přitom převážně vlakem (29% výletníci a 37% dálkoví cykloturisté versus 35% auto), k čemuž přispělo i zavedení výrazných slev Německých drah DB v loňském roce.

Dálková cykloturistika stále více v oblibě u německých cykloturistů

Sedm z deseti cykloturistů v Německu (71,5 %) se v loňském roce rozhodlo pro dovolenou na dálkové cyklotrase, naproti tomu 28,5 % pro hvězdicové výlety. V průměru urazil první segment 71 km za den a strávil 7,6 nocí na cestě, druhý 52 km a 6,8 nocí. Celých 52 % cykloturistů si rezervovalo ubytování spontánně během cesty, u hvězdicových to bylo jen 10%. Důležitým aspektem při výběru cyklodovolené je poznávání krajiny a lidí (80%) a dále starost o životní prostředí (56,4%).

Laská stezka na druhém místě

Všech 10 nejoblíbenějších stezek u Němců byly stezky podél vodních toků, Labská stezka se v řebříčku oblíbenosti umístila stejně jako vloni na druhém místě za Weserskou stezkou a před Stezkou podél pobřeží Baltského moře. Nejoblíbenějším cykloturistickým regionem je Bodamské jezero na hranicích Německa, Švýcarska a Rakouska. Nejoblíbenější cyklistickou spolkovou zemí zůstává náš soused - Bavorsko.