mapa & GPS poloha předpověď počasí
<i class="fa fa-camera" aria-hidden="true"></i><span title="Joachim Harbeck/photocompany">Joachim Harbeck/photocompany</span>
Joachim Harbeck/photocompany

Upozornění na uzavírku zdymadla v Hoříně ve Středočeském kraji

úsek: S*

1.10.2019–1.4.2021

do dubna 2021 potrvá přestavba plavební komory v Hoříně. Součástí akce je i modernizace památkově chráněného zdymadla Hořín na Vltavě u Mělníka. Upozorňujeme proto na UZAVÍRKU mostu, který je součástí zdymadla a po kterém je standardně vedena EuroVelo7 a Vltavská cyklistická cesta. Při cestě z Mělníka do Prahy (či opačným směrem), využijte, prosím, objízdnou trasu, připravenou ve dvou variantách. První je bez využití přívozu z Hořína po místní komunikaci do Vrbna (s využitím provizorního mostu nahrazujícího rovněž uzavřený Vrbenský most).

Objízdná trasa první varianty objížďky je k dispozici níže či na serveru mapy.cz.

Během letní sezóny je cykloturistům k dispozici v uvedeném úseku i druhá objízdná trasa. Ta využívá přívozu, který vede z levého břehu Labe od mostu Josefa Straky na soutok Vltavy a Vraňansko-hořínského kanálu. Dále pak pokračuje přes lokalitu Mrkvice zpět na stezku a umožňuje tak cyklistům i v době uzavírky zdymadla průjezd atraktivní lokalitou Vrbenské tůně.

Objízdná trasa s využitím přívozu je k dispozici rovněž níže.

Bližší informace o přestavbě plavební komory a modernizaci zdymadla naleznete ve zprávě na serveru zdopravy.cz.