Skip to content
mapa & GPS poloha  předpověď počasí
<i class="fa-solid fa-camera" aria-hidden="true"></i><span title=" "> </span>

Turistická lodní linka a nový přívoz na Labi v Ústeckém kraji

úseky: P, R

25.6.2024–28.9.2024

Vydejte se na výlet lodí z Ústí n. L. údolím Porta Bohemica, kolem Žernoseckých vinic nebo do královského města Litoměřice. Pravidelné sobotní plavby vás pak vezmou až do Roudnice nad Labem a s nedělní plavbou doplujete z Litoměřic přes Štětí až do Mělníka. Nalodit se můžete také v Libochovanech, Velkých Žernosekách, Píšťanech, Lovosicích. Lodní linka je tak ideální volbou pro kombinaci s cyklovýletem po Labské stezce.

O prázdninách je lodní linka v provozu denně mimo pondělí s kapacitou 200 - 300 cestujících a až 20 jízdních kol. Jízdní řád a ceník lodní linky je k dispozici ve fotogalerii níže. Bližší informace pak na webu Českého středohoří.

Nově je v provozu také přívoz z Ústí n. L. - Vaňova na koupaliště v Brné. Přívoz je v provozu každý den od 9:00 do 18:00 hodin. O prázdninách od 9:00 do 20:00 hodin. Přívoz vyplouvá primárně z koupaliště v Brné (není nutné platit vstup pro využití přívozu). Na levém břehu Labe pluje přívoz do Vaňova. Cestující ho ale můžou využít i pro cestu s kolem na Labskou stezku. Přívoz je možné přivolat na telefonním čísle 735 363 000.