Skip to content
mapa & GPS poloha  předpověď počasí
<i class="fa-solid fa-camera" aria-hidden="true"></i><span title=" "> </span>

Na Labské stezce přibývají samoobslužné servisní stanice na kola

13.6.2024–30.11.2024

Píchlé kolo či jiná porucha umí pěkně znepříjemnit jakýkoli cyklovýlet a obzvlášť to platí v případě cyklodovolené. Samozřejmě ideální je, pokud se tak nestane, ale když už ano, co pak s tím? Vedle možnosti využití služeb profesionálních cykloservisů, které jsou však omezeny otevírací dobu, jsou řešením i samoobslužné servisní stanice.

A právě ty se postupně stávají žádanou a využívanou součástí doprovodné infrastruktury kvalitních cyklostezek. Servisní stanice jsou určeny na opravu a údržbu bicyklů všech druhů, kočárků, invalidních vozíků, handbikeů a skateboardů.

Jak to vlastně funguje? Každá servisní stanice je vybavena kvalitním nářadím a komponenty jako jsou šroubováky, imbusové a torx klíče, ploché klíče, montpáka i pumpička na dofouknutí kol. Cyklisté si mohou například pohodlně zavěsit své kolo na stojan, vyměnit píchlou duši nebo jen dofouknout pneumatiky či dotáhnout uvolněné šroubky. V neposlední řadě mohou být servisní stanice vybaveny i nabíječkou pro elektrokola, včetně dobíjecích kabelů.

Na Labské stezce již je pro cyklisty těchto samoobslužných servisních stanic připravena celá řada. Využít je lze v Dolním Žlebu, Děčíně, Mělníce, Praze, Lysé n. L. či Milovicích, Čelákovicích, Kolíně-Třech Dvorech nebo nově třeba v Hradci Králové.