Skip to content
mapa & GPS poloha  předpověď počasí
<i class="fa-solid fa-camera" aria-hidden="true"></i><span title=" "> </span>

Labská stezka v Ústeckém kraji ožije poslední dubnový víkend

úseky: P, R

5.3.2024–28.4.2024

Hledáte zábavu na závěr dubna? Přijďte si užít zahájení turistické sezóny na Labské stezce v Ústeckém kraji. Poslední dubnový víkend Vás tam čekají hned dvě lákavé akce. Nejprve je na sobotu 27. dubna přichystáno Zahájení turistické sezóny na Střeleckém ostrově v Litoměřicích. A pozadu nezůstává ani Ústí nad Labem, kde následující den tj. v neděli 28. dubna zvou na Vítání jara na Hradě Střekově.

Na sobotu 27. dubna je od 13 do 18 hod. přichystáno Zahájení turistické sezóny na Střeleckém ostrově v Litoměřicích u kotviště hotelové lodi Florentina. Připraven je bohatý program pro rodiny s dětmi, plavby lodí Florentina a prezentace regionální produktů z Českého středohoří. Součástí odpoledne bude i odemykání Labské stezky, spojené se společnou cyklojízdou po stezce. Peloton cyklistů při ní vyrazí ve 13 hodin z prostoru odpočinkové zóny u Labe v Křešicích směrem na Litoměřice. Účastníci jízdy po příjezdu společně symbolicky odemknou Labskou stezku, obdrží drobné cyklo dárky a vstupenku na plavbu Florentiny. Jízda je vhodná i pro děti.

Neděle 28. dubna pak bude v Ústí nad Labem patřit akci nazvané Zahájení turistické sezóny města Ústí aneb Vítání jara. Od 10 do 17 hod. Vás na místním Hradě Střekově čeká den plný zábavy pro celou rodinu. Těšit se můžete na rytířské vystoupení skupiny Corvus Milites, představení fakíra Magmina, pohádky Sváťova dividla a divadla Tyjátr pana Šedopláště, nafukovací atrakce, malování na obličej, dětské dílničky či prodejní stánky.