Skip to content
mapa & GPS poloha  předpověď počasí
<i class="fa-solid fa-camera" aria-hidden="true"></i><span title=" "> </span>

Labská stezka lákala zájemce na veletrzích cestovního ruchu

27.3.2024–30.6.2024

Začátek roku byl v oblasti cestovního ruchu již tradičně věnován veletrhům a propagačním akcím. S chutí jsme využili této příležitosti k další propagaci Labské stezky a oslovení nových zájemců z řad cykloturistů.

Více než 24.000 fandů cyklistiky a cykloturistiky navštívilo o víkendu 23. - 25. 2. veletrh cykloturistiky a cyklistiky „Fiets en Wandelbeurs“ v Utrechtu. Česko se prezentovalo na stánku CzechTourism především jako destinace ideální pro cykloturistickou a aktivní dovolenou. Mezi nejvíce žádané produkty cykloturistiky Česka patřila Labská stezka či Stezka železné opony - EuroVelo 13. Na stánku se představily i české regiony jako Střední a Jižní Čechy či Ústecký, Moravskoslezský a Plzeňský kraj.

Jako každoročně i letos proběhl slavnostní křest nového vydání cykloprůvodce Labská stezka 2024 v rámci mezinárodního veletrhu cestovního ruchu Holiday World Praha 15. - 17. 3. v expozici Střední Čechy. Slavnostního aktu se zúčastnil za hostitelský region radní Středočeského kraje Václav Švenda, stejně jako další zástupci regionů na Labské stezce z Ústeckého, Pardubického a Královéhradeckého kraje, destinačních organizací a měst podél Labe. Na akci přijal pozvánku i zástupce německého partnera Labské stezky z Průmyslové a hospodářské komory IHK Magdeburk.  Cykloprůvodce Labská stezka 2024 je k dispozici zdarma (za cenu poštovného).

Přes 17.000 návštěvníků zavítalo na již 14. ročník tradičního tuzemského veletrhu kol a cykloturistiky FOR BIKES ve dnech 22. – 24. 3. 2024 na výstavišti v pražských Letňanech. Své nabídky představilo 136 vystavovatelů, mezi nimiž byl i stánek Partnerství, o.p.s. Návštěvníky našeho stánku čekala prezentace a informační materiály Labské stezky, dálkových tras EuroVelo a Greenways nebo cykloturistických služeb s certifikací Cyklisté vítáni. Představili jsme také Moravské vinařské stezky a seriál cykloturistických akcí "Krajem vína".

Koncem dubna (27. - 28. 4.) můžete zavítat také do naší expozice na outdoorovém cyklofestivalu Prague Bike Fest na pražském Výstavišti v Holešovicích a Labská stezka se také představí 12. 4. v bloku přednášek na veletrhu REGIONY ČR na výstavišti v Lysé n. L. (11. - 14. 4.).