mapa & GPS poloha předpověď počasí
<i class="fa fa-camera" aria-hidden="true"></i><span title="Joachim Harbeck/photocompany">Joachim Harbeck/photocompany</span>
Joachim Harbeck/photocompany

Corona News na Labské stezce

28.9.2020–30.6.2021

Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci v ČR jsou zavedena opatření proti šíření koronaviru. Až do konce nouzového stavu je omezen volný pohyb osob. Naopak pobyt v přírodě či parcích i cestování tam jsou povolené, byť v omezeném počtu dvou osob s výjimkou členů domácnosti a spolupracovníků. Rekreační využití Labské stezky je tak i nadále možné.

Dočasně jsou uzavřeny restaurace, kluby a bary a pro turisty a bežné návštěvníky i ubytovací zařízení. Restaurace mohou zprovoznit výdejní okénko, které však musí zavřít nejdéle ve 20:00. Hotelové restaurace budou fungovat v omezeném režimu do 20:00 jen pro hosty hotelu. Zavedena je povinnost nošení roušek ve vnitřních prostorách, prostředcích veřejné dopravy, na nástupištích a čekárnách veřejné dopravy a na veřejně přístupných místech v zastavěném území obcí.

Prohlédněte si přehled všech aktuálních opatření na webu Ministerstva zdravotnictví ČR.

Zásadním způsobem je omezeno i cestování do Německa. Každý, kdo přijíždí do Německa a během posledních 14 dnů pobýval na území ČR, je povinen se neprodleně odebrat do 14-denní karantény, nebo disponovat negativním výsledkem testu na SARS-CoV 2, který nebyl proveden dříve než 48 hodin před vstupem do Německa. Výsledky testů pořízených v ČR jsou v Německu akceptovány. Atest musí být v německém, či anglickém jazyce.

Výše uvedené pravidlo je platné v celém Německu. Hranice do Německa zůstávají otevřené, probíhají  však namátkové policejní kontroly ve vnitrozemí. Upozorňujeme cestovatele, že za porušení jednotlivých zemských karanténních nařízení hrozí vysoké pokuty.

Malý přeshraniční styk se Saskem zůstává prozatím zachován. Osoby přijíždějící do Saska z Česka na méně než 24 hodin tak nepotřebují absolvovat test na SARS-CoV 2, nemusí ani setrvat v karanténě.

Žádáme vás, abyste dodržovali aktuálně platní opatření a omezení. Aktuální informace o omezeních při cestování do jednotlivých zemí nabízí rozcestník Ministerstva zahraničních věcí ČR.