mapa & GPS poloha předpověď počasí
<i class="fa fa-camera" aria-hidden="true"></i><span title="Joachim Harbeck/photocompany">Joachim Harbeck/photocompany</span>
Joachim Harbeck/photocompany

Corona News na Labské stezce

28.9.2020–30.6.2021

Vzhledem k nepříznivé epidemiologické situaci v ČR jsou zavedena opatření proti šíření koronaviru. Pobyt v přírodě či parcích i cestování tam jsou povolené, rekreační a sportovní využití Labské stezky je tak i nadále možné.

V ČR jsou opět v provozu ubytovací i stravovací služby (u stravovacích služeb s omezením provozní doby a využití jejich kapacity) a v omezeném režimu i turistické cíle (zoologické a botanické zahrady, muzea, galerie, hrady a zámky). Nadále platná je i povinnost nošení roušek ve vnitřních prostorách (mimo bydliště nebo místo ubytování), prostředcích veřejné dopravy, na nástupištích a čekárnách veřejné dopravy a na veřejně přístupných místech v zastavěném území obcí.

Přehled všech aktuálních opatření naleznete na specializovaném webu Ministerstva zdravotnictví ČR.

Zásadní omezení cestovního ruchu platí i v sousedním Německu. Uzavřeny jsou zde všechna ubytovací i stravovací zařízení (s výjimkou rozvážky jídel), bary, kluby a podobné služby. Turistické cesty do a po Německu nejsou možné.

Hranice do Německa zůstávají otevřené, probíhají  však namátkové policejní kontroly ve vnitrozemí. Upozorňujeme cestovatele, že za porušení jednotlivých zemských karanténních nařízení hrozí vysoké pokuty.

Žádáme vás, abyste dodržovali aktuálně platná opatření a omezení. Aktuální informace o omezeních při cestování do jednotlivých zemí nabízí rozcestník Ministerstva zahraničních věcí ČR.