Skip to content
mapa & GPS poloha  předpověď počasí
<i class="fa-solid fa-camera" aria-hidden="true"></i><span title=" "> </span>

Cesta k prameni Labe s využitím cyklobusu a lanovky na Medvědín

26.4.2024–29.9.2024

Chcete se i vy na Vašem cykloputování po Labské stezce podívat až na samý začátek/konec k pramene Labe? Z Vrchlabí Vás k němu čeká převýšení cca 900 výškových metrů, ale máme pro Vás dobrý tip na využití lanovky či cyklobusu.

Pramen Labe leží v nadmořské výšce 1.386 m n. m. a můžete se k němu vydat ze Špindlerova Mlýna pomocí lanovky na Medvědín, která zahajuje letní provoz 1. května s aktuálním jízdním řádem. Od konečné stanice lanovky se vydejte po značené krkonošské cyklotrase K13A na Masarykovu silnici a kolem Vrbatovy boudy jeďte po 🚲cyklotrase K13 k Labské boudě, kde můžete kolo odstavit a poslední kilometr k prameni Labe dojít pěšky.

Pokud se chcete dostat k prameni Labe z Hradce Králové či Vrchlabí, můžete využít služeb Krkonošských cyklobusů (Linka 3), které jsou letos v provozu od 25. 5. do 29. 9. Z Vrchlabí do Špindlerova Mlýna jede cyklobus následovně: v červnu jezdí každou sobotu a neděli, v červenci a srpnu denně, v září v sobotu, neděli a svátek více k jízdnímu řádu na www.idos.cz nebo tel.: +420 499 405 732. POZOR! Místa v autobuse nelze rezervovat. Elektrokola vám cyklobus přepraví také, je však třeba chránit baterii. Proto ji, prosíme, před nástupem z kola sundejte a vezměte s sebou do autobusu.

Pokud chcete vyrazit k prameni Labe již z Prahy, doporučujeme využít služeb kyvadlového přepravce www.bagandbike.cz. Z Prahy do Vrchlabí se leze dopravit také vlakem www.cd.cz a dále do Špindlerova Mlýna s využitím cyklobusu viz výše.