mapa & GPS poloha předpověď počasí

Toto bychom si měli dopřát

"Nic nás neposune na cesté vpřed lépe než zasloužená pauza" říkávala již na počátku 19.století Elizabetha Barrett Browingová. Jinými slovy: Bez důkladného a příjemného odpočinku je cyklodovolená na Labi jen polovičním zážitkem. Jedno je jasné: ten kdo se na své dovolené pohybuje několik hodin denně si může s čistým svědomím i něco dopřát. A kromě toho poznáte kraj nejlépe pokud ochutnáte něco z místní kuchyně. I když chutě bývají rozlišné, vždy se najde pro každého něco.

Čím by byla sebekrásnější dovolené bez zasloužené pauzy?

Alles Bio und regional: Leckeres Handbrot vom Schmilkaer Mühlenbäcker
Achim Meurer, TVSSW

„Ä Scheelch'n Hees'n“

Především Sasové milují a k tomu samozřejmě (alespoň) jeden kousek koláče.. Vyzkoušejte třeba vyhlášené vaječné řezy.

Leckere Eierschecke
Achim Meurer, TVSSW

Moře květů v regionu Altes Land

Kam oko pohlédne rostou jabloně, švestky a třešně: Region Altes Land je charakteristický ovocnářstvím. V čase, kdy stromy kvetou se region mění v moře květů. A stejně tak se vyplatí sem zavátat i během sklizně.

Zdravé a čerstvě ovoce přímo ze dvora Hof – znáte něco lepšího? Ovoce na kraji cesty: Přirozeně roste spousta ovocných stromů přímo podél Labské stezky a vy si můžete natrhat plodů přímo na místě . Kde narazíte na podobné stromy se dozvíte např. hier.

Pivo a víno ...

... By se rozhodně nemělo vynechat při cestě na Labské stezce. Jak v Česku, tak i vNěmecku se rodí hrozny a pilně se vaří i pivo.

Sůl ve vaší polévce

<i class="fa fa-camera" aria-hidden="true"></i><span title="Matthias Röhricht">Matthias Röhricht</span>
Matthias Röhricht

By mohla např.pocházet ze solného okresu Salzland. Dobývání soli - oblíbeného ochucovadla - tu má dlouhou tradici.

K čemu se ještě používá sůl, jak přijdete k diplomu solivarníka – i to se můžete dozvědět při vašem putování po Labské stezce např. v Schönebecku/Bad Salzelmenu. Tam na unavené cyklisty mimo jiné čekají i nejstarší solné lázně v Německu.