mapa & GPS poloha předpověď počasí
<i class="fa fa-camera" aria-hidden="true"></i><span title="Joachim Harbeck/photocompany">Joachim Harbeck/photocompany</span>
Joachim Harbeck/photocompany

V roce 2020 oslavíme již 25 let od vzniku Labské stezky v Německu

15.11.2019–29.2.2020

Labská stezka je zážitkem přesahujícím hranice času i států. Dnes měří tato česko-německá cyklotrasa na 1.300 km a vede od pramene Labe v Krkonoších přes Labské pískovce až k Severnímu moři v Německu. Prochází rozmanitou kulturní krajinou, pulzujícími metropolemi a samozřejmě i neporušenou přírodou Labských niv. „Základní kámen“ dnešní Labské stezky byl položen již začátkem 90. let minulého století v Sasku. Trasa se tehdy plánovala nad mapou s fixem. Krátce poté spatřilo světlo světa i populární logo s malým písmenem „e“ umístěné na prvním značení Labské stezky v Německu.

V roce 1995 následovalo první kompletní proznačení úseku Labské stezky v Sasku-Anhaltsku. O něco později byl proznačen úsek až k ústí řeky do Severního moře u Cuxhavenu. Tímto se zrodila dálková cyklotrasa Labská stezka. V roce 2020 tak stezka oslaví již 25 let od svého vzniku. Informace o tomto a dalších jubileích (10 let od vzniku iniciativy Labská stezka v ČR se současnými partnery z řad krajů, měst a dalších subjektů), stejně jako o stezce samotné či nabídkách dovolených a tipů na výlety, naleznete na www.labska-stezka.cz.