mapa & GPS poloha předpověď počasí
<i class="fa fa-camera" aria-hidden="true"></i><span title="Joachim Harbeck/photocompany">Joachim Harbeck/photocompany</span>
Joachim Harbeck/photocompany

Mělnická cyklostezka bude navazovat na Labskou stezku

úseky: R, S*, S

8.10.2019–25.12.2019

V návaznosti na budování Labské stezky v úseku Kostelec nad Labem – Mělník, která je financována Středočeským krajem, začne už v říjnu dostavba v úseku od Kel do Mělníka, která by měla být dokončena v červnu roku 2020. Novým úsekem bude díky krajskému úřadu část od areálu bývalé čističky odpadních vod k ulici Na Hadíku, kde naváže město Mělník.

Mělník vypracoval projektovou dokumentaci s názvem „Vedení cyklodopravy ve městě Mělník – I. etapa“, která přímo navazuje na Labskou cyklostezku v ulici Na Hadíku. Vedení trasy tak plynule navazuje na značené cyklotrasy ve městě a propojí důležité body ve městě jako například školy, nemocnici, autobusový terminál a vlakového nádraží. (viz přiložená grafika).

Stavba „Vedení cyklodopravy ve městě Mělník – I. etapa“ je spolufinancována z Integrovaného regionálního operačního programu (IROP). Předpokládané výdaje dle žádosti o dotaci činí 14,5 milionů Kč a více než 13 mil. Kč se na nich bude podílet IROP.