mapa & GPS poloha předpověď počasí
<i class="fa fa-camera" aria-hidden="true"></i><span title="Joachim Harbeck/photocompany">Joachim Harbeck/photocompany</span>
Joachim Harbeck/photocompany

Aktuality z Labské stezky

Kde se co staví na Labské stezce, kde jsou jaké objížďky, nejezdí někde přívoz? Labská stezka měří více než 1.200 km a u tak dlouhé cyklotrasy je pravděpodobné, že se někde právě staví nový úsek nebo něco opravuje. Všechny nám známé informace proto nahráváme přehledně na společný web. Tímto se snažíme Vám poskytnout ty nejaktuálnější informace o Labské stezce.

Nové tipy, zážitky, fotky či videa naleznete na našem facebookovém profilu Labská stezka.

Labská bouda v Krkonoších uzavřena

 • úsek: V
 • 1.11.2018–6.5.2019

Upozornění: Hotel a restaurace Labská bouda bude po celou zimní sezónu 2018/2019 pro návštěvníky uzavřena. Důvodem je právě probíhající rekonstrukce interiéru zařízení.

čtěte dál... »

Parkovací věže na Labské stezce ve Středočeském kraji

 • úsek: T
 • 8.1.2019–25.4.2019

Jako houby po dešti rostou ve městech podél Labské stezky cyklověže na bezpečnou úschovu kol pro cyklisty a cykloturisty. Ti zde mohou kolo uschovat celodenně i s brašnami či helmou a vydat se "nalehko" třeba na prohlídku města či jeho okolí. Zatím poslední kompletně dokončená cyklověž na Labské stezce je v Poděbradech.

čtěte dál... »

V Ústeckém kraji pokračuje výstavba chybějících úseků Labské stezky.

 • úseky: P, R
 • 10.1.2019–30.11.2019

Do konce října roku 2020 by dle plánu výstavby měly být dobudovány poslední chybějící úseky Labské stezky v Ústeckém kraji. Ústecký kraj, jakožto hlavní investor výstavby stezky, získal ze SFDI a IROPu finanční zdroje na vybudování následujících úseků 3. etapy výstavby: Račice – Hněvice, Dobříň – Račice, Třeboutice – Nučnice.

čtěte dál... »

Cykloprůvodce Labská stezka 2019 je již k dispozici

 • úseky: T, P, R, S*, U, S, V
 • 19.2.2019–31.5.2019

Aktualizovaný Oficiální cykloprůvodce Labská stezka 2019 byl slavnostně pokřtěn ve čtvrtek 21. února 2019 ve 14 hod. v expozici Ústeckého kraje - Brány do Čech v rámci veletrhu Holiday World Praha a je již k dispozici i v tištěné verzi.

čtěte dál... »

Slavnostní otevření nového úseku Labské stezky v Královéhradeckém kraji

 • úseky: U, V
 • 22.3.2019–21.6.2019

Avizovaná stavba nového pětikilometrového úseku Labské stezky z Hradce Králové do Vysoké nad Labem je již dokončena. Jedná se o první etapu cyklostezky, která v budoucnu kompletně propojí statutární města Hradec Králové a Pardubice. Slavnostní otevření dokončeného úseku stezky, spojené s doprovodným programem a následnou cyklojízdou, se uskuteční v sobotu 6. dubna 2019 v 15:00.

čtěte dál... »

SALON REPUBLIKY – aktuální nabídka volnočasových akcí v Hradci Králové a okolí

 • úseky: U, V
 • 25.3.2019–26.4.2019

SALON REPUBLIKY - Královéhradecký magazín pro volný čas přináší přehled významných akcí, které se v Hradci Králové konají, pozvánky do turistických atraktivit, představení novinek, další důležité informace pro turisty a návštěvníky, ale i občany města.

čtěte dál... »

Labská stezka na veletrzích cestovního ruchu a cykloturistiky

 • úseky: S*, U, S, V
 • 3.4.2019–30.4.2019

Úspěšně za námi jsou letošní největší tuzemské veletrhy cestovního ruchu a cykloturistiky. Společně s partnery jsme opět na všech z nich propagovali Labskou stezku. Největší zájem byl tradičně o tištěný Cykloprůvodce Labská stezka 2019, informace o službách s certifikací Cyklisté vítáni a informace o stavu infrastruktury stezky v Česku i v Německu.

čtěte dál... »

Reportáž ze zahájení turistické sezóny na Labské stezce v Ústeckém kraji

 • úseky: P, R
 • 17.4.2019–31.5.2019

V sobotu 13. dubna byla akcí Jarní odemykání Labské stezky zahájena turistická sezóna v Ústeckém kraji. Na střeleckém ostrově v Litoměřicích čekala na velké i malé návštěvníky celá řada aktivit. Tato akce byla pak společnou cyklojízdou propojena se slavnostními zahájeními turistické a cykloturistické sezóny v Ústí nad Labem a v Děčíně.

čtěte dál... »