mapa & GPS poloha předpověď počasí
<i class="fa fa-camera" aria-hidden="true"></i><span title="Joachim Harbeck/photocompany">Joachim Harbeck/photocompany</span>
Joachim Harbeck/photocompany

Aktuality z Labské stezky

Kde se co staví na Labské stezce, kde jsou jaké objížďky, nejezdí někde přívoz? Labská stezka měří více než 1.200 km a u tak dlouhé cyklotrasy je pravděpodobné, že se někde právě staví nový úsek nebo něco opravuje. Všechny nám známé informace proto nahráváme přehledně na společný web. Tímto se snažíme Vám poskytnout ty nejaktuálnější informace o Labské stezce.

Nové tipy, zážitky, fotky či videa naleznete na našem facebookovém profilu Labská stezka.

Nová parkovací věž na Labské stezce v Litoměřicích

 • úsek: P
 • 6.8.2018–12.4.2019

V Litoměřicích byla otevřena první cyklověž v Ústeckém kraji na bezpečnou úschovu kol pro cyklisty a cykloturisty. Ti zde mohou kolo uschovat celodenně i s brašnami či helmou a vydat se na prohlídku města. Cyklověž s kapacitou 118 kol je umístěna nedaleko Labské stezky a je v provozu 24 hodin denně.

čtěte dál... »

Pardubice hostily mezinárodní konferenci o rozvoji Labské stezky a Národní setkání aktérů sítě dálkových páteřních cyklotras ČR.

 • úsek: U
 • 26.10.2018–15.3.2019

Labská stezka je TOP evropskou dálkovou cyklotrasou a patří k nejkrásnějším a nejoblíbenějším říčním stezkám v Evropě. Udržení této skvělé pozice, další rozvoj produktu a směřování společného česko-německého marketingu - to byla stěžejní témata mezinárodní konference Labská stezka 2018, která se uskutečnila ve dnech 24. a 25. října v Pardubicích.

čtěte dál... »

Labská bouda v Krkonoších uzavřena

 • úsek: V
 • 1.11.2018–6.5.2019

Upozornění: Hotel a restaurace Labská bouda bude po celou zimní sezónu 2018/2019 pro návštěvníky uzavřena. Důvodem je právě probíhající rekonstrukce interiéru zařízení.

čtěte dál... »

Parkovací věže na Labské stezce ve Středočeském kraji

 • úsek: T
 • 8.1.2019–25.4.2019

Jako houby po dešti rostou ve městech podél Labské stezky cyklověže na bezpečnou úschovu kol pro cyklisty a cykloturisty. Ti zde mohou kolo uschovat celodenně i s brašnami či helmou a vydat se "nalehko" třeba na prohlídku města či jeho okolí. Zatím poslední kompletně dokončená cyklověž na Labské stezce je v Poděbradech.

čtěte dál... »

V Ústeckém kraji pokračuje výstavba chybějících úseků Labské stezky.

 • úseky: P, R
 • 10.1.2019–30.11.2019

Do konce října roku 2020 by dle plánu výstavby měly být dobudovány poslední chybějící úseky Labské stezky v Ústeckém kraji. Ústecký kraj, jakožto hlavní investor výstavby stezky, získal ze SFDI a IROPu finanční zdroje na vybudování následujících úseků 3. etapy výstavby: Račice – Hněvice, Dobříň – Račice, Třeboutice – Nučnice.

čtěte dál... »

Nový úsek Labské stezky v Královéhradeckém Kraji

 • úseky: U, V
 • 17.1.2019–13.3.2019

V průběhu prosince 2018 došlo k dobudování nového pětikilometrového úseku Labské stezky z Hradce Králové do Vysoké nad Labem. Součástí stavby bylo vybudování padesátimetrové lávky přes slepé rameno Labe. Přestože stezka bude proznačena, zkolaudována a slavnostně otevřena až na jaře tohoto roku, již teď se těší velkému zájmu.

čtěte dál... »