Aktuality

Začíná 40. ročník Pardubického hudebního jara

Mezinárodní festival Pardubické hudební jaro již tradičně přináší do Pardubic i okolí klenoty současné produkce klasické hudby. V termínu od 4. března do 6. května 2018 se uskuteční jubilejní 40. ročník festivalu.

I nadcházející ročník je toho důkazem. Určitě bude z čeho vybírat a i letos nám dramaturgové tohoto festivalu do Pardubic přivezou skutečnou špičku současné hudební produkce. Letošní ročník je také věnován stému výročí založení Československé republiky.

Festival se bude konat nejen v koncertních sálech v Pardubicích, ale zavítá i do divadel, památkových objektů a koncertních síní ostatních měst Pardubického kraje. V rámci programu se můžeme těšit jak na významné tuzemské a zahraniční umělce, komorní soubory, symfonické orchestry, tak i na operní a baletní vystoupení. Již tradičně festival nabízí široké divácké veřejnosti obrovské spektrum hudby všech slohových období současné produkce klasické hudby.

V letošním roce si připomínáme století české státnosti a organizátoři Pardubického hudebního jara svou dramaturgií na toto významné výročí reagují. Již během Prologu festivalu se diváci mohou těšit na Smetanovo operní dílo Libuše, které proběhne 4. března 2018 od 19:00 hodin ve Východočeském divadle v Pardubicích.

Bližší info, vstupenky a program na webu festivalu.

Fotogalerie