Aktuality

V Ústeckém kraji otevřen nový úsek Labské stezky u Velkých Žernosek


Za přítomnosti radního pro cestovní ruch a regionální rozvoj Ústeckého kraje Zdeňka Matouše a starostů z okolí byl 27. září 2017 otevřen nový, 0,6 km dlouhý, úsek Labské stezky u Velkých Žernosek, který umožní cyklistům vyhnout se silnici II/261. Z nového úseku, který vede podél řeky od přívozu vinařské obce Velké Žernoseky, se naskýtají překrasné výhledy na Bránu do Čech (Portu Bohemica). Nový úsek je i součástí evropské dálkové cyklotrasy EuroVelo 7 - Sluneční trasy spojující norský Nordkap s maltskou Valettou.

Nová část stezky vede pod železnicí přímo podél řeky Labe a spojuje přístaviště Velké Žernoseky s prostorem u viaduktu. V následující letech je připravována výstavba dalších úseků Labské stezky v regionu Brány do Čech. Jedná se o úseky mezi Třebouticemi, Křešicemi a Nučnicemi a poté o úsek od Hněvic přes Račice,
Záluží  až  do Dobříně. Díky tomu bude prakticky celá Labská stezka v Ústeckém kraji cyklostezkou bez motorové dopravy a bude tak bezpečná pro všechny věkové skupiny včetně rodin s dětmi.  

Do konce roku 2017 bude v rámci projektu Turistika s výhledem, který realizuje Destinační agentura České středohoří, přeznačí celá Labská stezka v Ústeckém kraji. Bude využito nové metodiky značení KČT, která je již využita ve Středočeském kraji.

O otevření nového úseku Labské stezky inforuje také reportáž Událostí v regionech České televize.

Fotogalerie