Aktuality

Zamykání Labské stezky se uskutečnilo 19. 10. v Litoměřicích

Za krásného podzimního počasí proběhl v sobotu 19. 10. 2013 první ročník akce Zamykání Labské stezky. Sobotní odpoledne bylo na Střeleckém ostrově v Litoměřicích určeno především dětem a mladým rodinám, kterým není cizí aktivní trávení volného času.
 
Hlavním cílem akce bylo dostat do povědomí malým i velkým cyklistům fenomén Labské stezky (cyklotrasy č. 2), jež je v Ústeckém kraji téměř 100 km dlouhá a na své trase a v okolí nabízí řadu pro ně atraktivních cílů: zámky, hrady, vrcholy i tajemná údolí, rozhledny a nechybí ani zoologické zahrady. Na řadě míst se mohou děti setkat s pohádkovými nebo bájnými postavami.

Destinační agentura České středohoří, o.p.s. chtěla touto akcí upozornit na netušené turistické možnosti, seznámit děti i dospělé s možnostmi vyžití a přilákat je již na jaře zpět na stezku, která bude pro děti nabízet více informací a zábavy než dosud a pomohou k tomu právě pohádkové postavy. Zajímavé aktivity na trase budou nejen pro malé děti, ale i pro jejich rodiče a prarodiče.

Tisková zpráva o Zamykání Labské stezky

Fotogalerie