Aktuality

Slavnostní křest Cykloprůvodce Labská stezka 2015

Slavnostní akt křtu průvodce se uskutečnil 19. 2. na stánku Královéhradeckého kraje na veletrhu Holiday World. Do přípravy se zapojily a průvodce finančně podpořily Ústecký, Středočeský, Pardubický a Královéhradecký kraj, města Hradec Králové, Praha, Ústí nad Labem, Litoměřice a Mělník, certifikovaná zařízení Cyklisté vítáni a další podnikatelé v cykloturistice, němečtí partneři a Nadace Partnerství, která je oficiálním koordinátorem Labské stezky v ČR.

Oficiální cykloprůvodce provede návštěvníky Labské stezky podél celé 1230 km dlouhé trasy od pramene Labe až po Severní moře. Přesně na 100 stranách poskytne mj. kontakty na 558 certifikovaných ubytovacích zařízení pro cykloturisty v různých cenových kategoriích, od kempů až po čtyřhvězdičkové hotely, od ubytování v soukromí na venkově až po hotely ve velkoměstech, všechny certifikované dle kritérií Cyklisté vítáni či německého cykloklubu ADFC.

Cykloprůvodce vychází v nákladu 20.000 ks v české verzi (240.000 ks v němčině) a nabízí tipy na hlavní atrakce, služby pro cyklisty, přívozy či turistická informační centra podél stezky. Zájemci jej mohou získat zdarma v turistických informačních centrech nebo v zařízeních s certifikací Cyklisté vítáni, u svého touroperátora či objednat jeho zaslání nebo jej stáhnout či prohlédnout zde na webu.

foto: Královéhradecký kraj

Fotogalerie