Aktuality

Rekordní návštěvnost v roce 2014

Důkaz o rostoucí oblibě Labské stezky u cyllistické veřejnosti podává i její stále rostoucí návštěvnost. Nevíce je využívána na Královéhradecku. Automatický sčítač zaznamenal v loňském roce na novém úseku Labské stezky mezi Hradcem Králové a Kuksem téměř 230 tisíc návštěvníků!!. Struktuře návštěvníků jasně dominují cyklisté s hodnotou přesahující 172 tisíc. Zbylých cca 57 tisíc návštěv připadá na pěší a další uživatele stezky (in-line, kočárky).

Monitoring stezky v Královéhradeckém kraji probíhá v lokalitách Věkoše, Smiřice a Kuks.

Na Děčínsku pak podle údajů z automatického monitoringu návštěvnosti využilo Labskou stezku v roce 2014 více než 130 tisíc uživatelů. Výraznou převahu měli cyklisté, které sčítač zaznamenal ve 105 tisících příadech. Zbylých cca 26 tis. záznamů připadá na pěší uživatele stezky. Ve své TZ to uvedl Ústecký kraj, která tak ověřuje oprávněnost investic vynaložených na výstavbu cyklostezek.

Sčítače jsou v Ústecké kraji na Labské stezce trvale umístěny v lokalitách Roudnice nad Labem (jižní část), Velké Březno (střední část) a Děčín-Křešice (severní část). Pohyb po Krušnohorské magistrále od léta 2014 sleduje dalších pět sčítačů.

Spičkovou technologii automatického monitoringu dodalo Partnerství o.p.s.