Aktuality

Pokřtili jsme mezinárodního cykloprůvodce po Labské stezce

Do přípravy se zapojily a průvodce finančně podpořily Ústecký, Středočeský, Pardubický a Královéhradecký kraj, města Hradec Králové, Praha, agentura CzechTourism, němečtí partneři a naše nadace, která je oficiálním koordinátorem Labské stezky v ČR.

Slavnostní křest proběhl 20. února na veletrhu HolidayWorld v Praze
 

Podívejte se na reportáž ze křtu průvodce
Cykloprůvodce vychází v nákladu přesahujícím 300.000 ks a nabízí tipy na hlavní atrakce, služby pro cyklisty, přívozy či turistická informační centra podél stezky. Cyklisté jej mohou získat zdarma v turistických informačních centrech nebo v zařízeních s certifikací Cyklisté vítáni, a to v češtině, němčině, angličtině a holandštině.

Oficiální průvodce provede návštěvníky podél celé 1230 km dlouhé trasy od pramene Labe až po Severní moře. Přesně na 100 stranách průvodce naleznou turisté kontakty na 565 certifikovaných ubytovacích zařízení pro cykloturisty v různých cenových kategoriích, od kempů až po čtyřhvězdičkové hotely, od ubytování v soukromí na venkově až po hotely ve velkoměstech, všechny certifikované dle kritérií Cyklisté vítáni či německého cykloklubu ADFC.

Prolistujte si průvodce v elektronické podobě na stránkách Labské stezky