Aktuality

Otevřen nový úsek Labské stezky mezi Čelákovicemi a Lázněmi Toušeň

Labská stezka je od letošního července bohatší o další, nově vybudovaný úsek cyklostezky mezi Čelákovicemi a Lázněmi Toušeň. Levobřežní úsek má standardní šířku 3m, měří celkem 1,5km a byl vybudován díky podpoře Evropské unie.

Nový úsek slavnostně otevřel 26.července 2017 radní Středočeského kraje pro oblast hospodářského a regionálního rozvoje včetně evropských projektů a rozvoje venkova Věslav Michalik společně se a starosty dotčených obcí.

„Hlavním cílem projektu bylo napojení města Čelákovice na již vybudovaný úsek Labské stezky u Kostelce nad Labem. Okolí řeky Labe je velmi vyhledávané cyklisty, in-line bruslaři ale i pěšími turisty.  Jsem rád, že jim můžeme nabídnout další část Labské stezky pro odpočinek a sportovní vyžití,“ řekl radní Michalik.

Nově otevřený úsek Čelákovice-Lázně Toušeň je součástí širšího projektu v úsecích Kostelec nad Labem – Mělník, jehož účelem je propojení již hotových úseků mezinárodní dálkové páteřní cyklotrasy Labská stezka a EuroVelo 4 (úsek Lázně Toušeň – Kolín) v souladu s připravovanou Koncepcí rozvoje cyklistiky ve Středočeském kraji na roky 2017–2023.

Nově vybudovaná cyklostezka má základní šířku 3 m. Asfalt nahradil nezpevněnou cestu po říční navigaci a cyklisté ji mohou využít pro jízdu po levém břehu Labe od lávky mezi Lázněmi Toušeň a Káraným až do Čelákovic, kde se nachází středověká tvrz, hotel, plavecký bazén, množství restaurací a vlakové nádraží, odkud jezdí každou půlhodinu příměstské vlaky uzpůsobené k přepravě kol do Prahy i opačným směrem do Nymburka a Milovic. Zhruba v polovině trasy cyklostezky bylo také vybudováno odpočinkové místo pro cykloturisty - 2 lavice a stůl, koš, stojan na kola a informační tabule s mapou.

Středočeský kraj v současné době připravuje stavbu také dalších úseků Labské stezky, například úsek Kozly–Tuhaň  nebo Kostelec nad Labem – Kozly.

Bližší info na webu Středočeského kraje.

Fotogalerie