Aktuality

Oslava 50 let od premiéry filmu Hoří, má panenko, Vrchlabí

HOŘÍ, MÁ PANENKO... UŽ 50 LET!

Vrchlabí zve na víkend s Milošem Formanem v termínu 15. - 17. prosince.

V pátek 15. prosince 2017 proběhne v Kulturním domě Střelnice ve Vrchlabí slavnostní večer k příležitosti 50 let od premiéry filmu Hoří, má panenko Miloše Formana. Při této příležitosti bude Miloš Forman oceněn jako VÝZNAMNÁ OSOBNOST MĚSTA VRCHLABÍ (Ocenění bylo zasláno letecky do USA přímo Miloši Formanovi v říjnu 2017, spolu s fotografií vnější fasády Kulturního domu, kde byla v květnu výtvarnicí Terezou Bartůňkovou namalována koláž z filmu.); pozváni budou hosté z řad filmového, kulturního oboru; vystaveny budou dobové fotografie přesně v těch místech, kde byly v roce 1967 pořízeny (diváci tak budou moci sledovat proměny míst za posledních 50 let); hudební pozdrav přes oceán zprostředkují mladí hudebníci z Big Bandu ZUŠ Karla Halíře Vrchlabí; v průběhu večera bude v autentickém sále promítnuta nově zdigitalizovaná verze filmu Hoří, má panenko.  

V sobotu 16. 12. se ve velkém  sále Kulturního domu Střelnice uskuteční  „Hasičský bál“ pro všechny příznivce tance, hudby a především tvorby Miloše Formana. Chybět samozřejmě nebude tombola, byť oproti filmu s mírným kulturním přesahem.

Neděle  17.  12. Film M. Formana „Hoří, má panenko!“ pravděpodobně znáte. My určitě, vždyť se odehrává ve Vrchlabí a jeho hlavní představitelé žijí kolem nás. Jen  jsme vyměnili sál  a přísálí za kousek jeviště a hořící chalupu za mistrně namalovanou revuálku. Snad jsme při tom nezapomněli na žádnou z vtipných scén slavného filmu. Věříme, že s trochou humoru a pár písničkami toto představení Ochotnického spolku Divadelního Klubu Vrchlabí nikoho neurazí.

Bližší info na plakátu ve fotogalerii a na webu Kulturního domu Střelnice Vrchlabí.

Fotogalerie