Aktuality

Ochutnávku severské kultury na Labské stezce přináší sauna a osvěžovna NUUK v Hradci Králové

Z čirého nadšení a chuti podělit se o úžasné zážitky ze skandinávské sauny vzešla sauna a osvěžovna NUUK v Hradci Králové. NUUK je soukromý klub v Hradci Králové, který se skládá z přírodní pojízdné sauny se vstupem do řeky a maringotkové osvěžovny s kulturním podhoubím. Funkci saunového vodního elementu pak plní přímo řeka Labe - ojedinělý projekt totiž sídlí u slepého ramene řeky Labe u Staré Třebše v Hradci Králové.

Obé je veřejně přístupné a funguje v otevírací době čt-pá 16-22H | so-ne 10-20h.

V NUUKU NAJDETE: přírodní saunu na dřevo (kapacita 8-10lidí [sardinek]), maringotku a v ní osvěžovnu (kapacita 15nuučků) a převlíkárnu se skříňkami a závěsem, kadibudky dřevěné, Labe ledové, výhledy snové.

„Doteď jsme se potily hlavně my, teď se pojďte potit s námi,“ vyzývají autorky projektu Natálie Barcalová a Aneta Kohoutová. Nápad venkovní sauny a kulturní osvěžovny se zrodil v jejich hlavách během cest. „Všechno jsme si tak nějak vytříbily ve Finsku, kde jsem byla na pracovní stáži, a Natálie za mnou přiletěla na návštěvu,“ říká Aneta Kohoutová. „Společně jsme se vydaly prozkoumat takovou schovanou saunu v lese u jezera ve Vantaa a pak jsme si u kafe řekly, že tohle nám tady chybí,“ vzpomíná Natálie Barcalová.

Bližší info a kontakt na webu NUUK.

Foto: NUUK

Fotogalerie