Aktuality

Nové vycházkové okruhy ve Vrchlabí

Pět nových brožur návštěvníky zve k objevování krás města Vrchlabí a jeho historie a také k polským partnerům do zajímavých lokalit města Kowary. Titulní stránku zdobí originální kresba trutnovského malíře Miloše Trýzny.

Vydat se můžete Za nejkrásnějšími výhledy, když vystoupáte na některý kopec či kopeček. Půvabnou architekturu a neopakovatelnou atmosféru nabízí Vrchlabské kaple a kapličky. Historii i současnost automobilové výroby vám přiblíží šestikilometrová trasa Od kočárů k automobilům. Kulturní srdce Vrchlabí vám poodhalí památky na trase Po stopách Morzina a Vivaldiho. Až do Hořejšího Vrchlabí vás zavede Labská trasa.

Zároveň vznikl i vycházkový okruh městem po památkách jež doplňuje trhací mapa, letáčky, venkovní cedule po městě a cedulky na památkách. s trhací mapou, cedulemi ve městě i na památkách jako projekt "Zpřístupnění kulturních a historických atraktivit měst Vrchlabí a Kowary". Zároveň je tu i upoutávka formou krátkého filmu o obou partnerských městech, který zdůrazňuje podobnosti těchto dvou okouzlujících podkrkonošských měst, ukazuje cenné památky a zajímavosti, běžné hornické a tkalcovské tradice a krásu starých měst a jejich pamětihodností.

Krátký film na YouTube:

Fotogalerie