Aktuality

Labská stezka v ČR opět sjízdná zve k návštěvě!

Labská stezka je po povodních před 3 týdny i v českém úseku opět sjízdná a těší na své hosty! Mimo provoz zůstávají jen některé přívozy a v některých úsecích ještě probíhají opravy nebo úklidové práce (především na soutoku Vltavy a Labe u Mělníka). Horní Labe v úseku z Vrchlabí do Neratovice (vč. nového 26 km dlouhého úseku Hradec Králové – Kuks) nebylo povodněmi prakticky zasaženo.

Informace o aktuálním stavu Labské stezky v Německu na www.elberadweg.de.

Místní omezení na Labské stezce (a Vltavské stezce v úseku Mělník – Praha)

Praha - Troja

Opravy stezky u zámku Troja/ZOO (Vltavská stezka – národní trasa č.7 a mezinárodní trasa EuroVelo 7). Objízdné trasy po místních komunikacích. Opět v provozu lávka v Tróji.
 

Buňkov
Na jižní straně hráze rybníka Buňkov probíhají práce na propojení s vedlejším rybníčkem a prostor je jako pracovní uzavřen pro vstup. Z příjezdových směrů však toto zřejmě dočasné omezení není předem vyznačeno.
Pracoviště  se dalo bez problému projít, ne projet.

Cesta od Labské Chrčice k Týneckým mokřinám a podél nich, je místy silně blátivá.
Hladina vody v mokřinách je tak vysoko, že je místy cesta zaplavena a jen s obtížemi sjízdná. Teplé dny bez deštů mohou cestu brzo zlepšit, zatím však lépe pokračovat do Týnce po silnici.

Pobřežní cesta směrem od Veletova ke Kolínu je v delších úsecích  silně zarostlá vysokou trávou, což vedle špatného povrchu jízdu ještě  více zpomaluje a znepříjemňuje.

Zámecký park Veltrusy – Mělník (soutok Labe-Vltava)

Zámecký park Veltrusy je ještě utavřený, objížďka po místních komunikacích přes Všestudy. Přívoz Lužec n/V – Bukol zůstává mimo provoz. Pro překonání Vltavy nutno použít lávku pro pěší u Zálezlic. Na Vraňansko-hořínském kanálu u zdymadla probíhají opravy u stezky, stejně jako Hořínském parku u Labe.

Roudnice – Litoměřice
Jako alternativu k pravobřežní Labské stezce doporučujeme levobřežní trasu Roudnice n/L – Židovice – Hrobce – Terezín – Litoměřice. 

Ústí nad Labem – Děčín
Labská stezka v celém úseku sjízdná s místním omezením u Těchlovic.

Fungující služby na Labské stezce v ČR
Nejen zařízení Cyklisté vítáni na Labské stezce (www.cyklistevitani.cz) až na málo vyjímek nabízí po povodních dále své služby a těší se na vaši návštěvu. Na stezce už začalo fungovat některá bistra, kde se můžete v horkých letních dnech osvěžit.

Přestože nejhorší následky se podařilo podél z Labské stezky odstranit, na několika místech probíhají opravy či úklidové práce, proto prosíme o porozumění. Přes místní omezení vás Labská stezka zve na své přírodní a kulturní atrakce stejně jako na kvalitní služby podél Labe (a Vltavy). Přijeďte si vyzkoušet nejlépe vybavenou a nejdelší cyklostezku v ČR i vy.