Aktuality

Labská stezka se představila na veletrzích cykloturistiky Fiets en Wandelbeurs v Utrechtu a Antverpách

Více než 40.000 fanoušků cykloturistiky se sešlo v únoru na specializovaných víkendových cykloveletrzích v holandském Utrechtu (20. – 21. 2.) a belgických Antverpách (27. - 28. 2.). Prezentaci lákavé cykloturistické nabídky Labské stezky zde vedle koordinátora Labské stezky – Nadace Partnerství (Utrecht) zajišťovali partneři z Ústeckého kraje (oba veletrhy), Středočeského kraje (Antverpy) a agentura CzechTourism (obě akce).

Zájem o Labskou stezku, stejně jako o Česko coby cykloturistickou destinaci, byl obrovský. Typický dotaz holandských cykloturistů zněl: „máme 2-3 týdny dovolenou a chceme se projet na kolech v Česku, ale bez velkého namáhání nebo i do hor, ale s elektrokolem“. Ideální nabídkou pro ně jsou proto dálkové cyklotrasy podél řek jako je Labská či Vltavská stezka, dálkové cyklotrasy EuroVelo a tuzemské regiony s nabídkou pro horská kola. Zájemcům byli k dispozici nejen cyklomapy a průvodci s nabídkou cykloturistiky v Česku od všech partnerů, ale i čeští a nizozemští touroperátoři s konkrétní nabídkou zájezdů ušitých klientům na míru.

Holandsko i Vlámsko patří k nejvyspělejším trhům cykloturistiky a obstát v této konkurenci není lehké. Česku se to daří mj. i díky podpoře zahraničního zastoupení CzechTourism v Nizozemí. V letošním roce se díky aktivitám zahraničních zastoupení CzechTourism ve spolupráci s koordinátorem Labské stezky uskuteční na konci května další z řady propagačních press tripů po Labské stezce.

Fotogalerie