Aktuality

ITB Berlin: Labská stezka je po 14. nejoblíbenější stezkou německých cykloturistů

Labská stezka je nejoblíbenější cyklostezkou v Německu mezi 137 hodnocenými stezkami a i její český úsek se drží v TOP desítce. Vítěznou pozici Labské stezky potvrzují výsledky průzkumu německého cykloklubu „ADFC-Travelbike Radreiseanalyse 2018“, který byl minulý týden zveřejněn na největším veletrhu cestovního ruchu světa ITB Berlín.

V rámci veletrhu se uskutečnilo i setkání německých a českých partnerů Labské stezky pod záštitou IHK Magdeburk a Hospodářských komor Labe-Odra, za účasti nového ředitele pro oblast průmyslu a infrastruktury, André Rummela.

Labská stezka si stále drží primát primát nejoblíbenější cyklostezky u německých cykloturistů a na tomto faktu by se nemělo měnit nic ani letos, protože i pro letošek figuruje Labská stezka jako nejčastější plánovaný cíl německých cykloturistů doma. U zahraničních cyklotras udržela česká část Labské stezky přes nepřízeň počasí především v loňském září pozici v TOP 10 a skončila na 9. místě mezi nejoblíbenějšími cyklotrasami německých cykloturistů v zahraničí, hned za dálkovou stezkou kolem Bodamského jezera a dálkovou cyklotrasou Berlín-Kodaň. Trendem loňska bylo překonání Alp při cestě na jih jednou z dálkových cyklotras jako Alpy-Jadran, Via Claudia Augusta či Mnichov-Benátky.

Cykloturistika patří v Německu s 12% podílem na cestovním ruchu k důležitým segmentů cestovním ruchu, přes meziroční pokles o 17%, zapříčiněný především horším počasím na konci sezóny 2017. V loňském roce podniklo na 4,3 milionů německých cykloturistů dovolenou na kole a 167 miliónů podniklo jednodenní výlet na kole (puls 11 %). V Německu také výrazně převažuje dálková cykloturistika (75%) se střídavým přenocováním. K plánování cesty používají v maximální míře internet (86%), dále cyklomapy (49%) a průvodce (43%). 76% Němců jezdí na kole, a z toho 51% jich používá kolo pro výlety a cyklodovolené.

Fotogalerie