Aktuality

Festival Jazz Goes to Town, 10. - 14. 10., Hradec Králové

Kulturní neziskovka kontrapunkt, z. ú. si Vás dovoluje srdečně pozvat na 23. ročník mezinárodního festivalu Jazz jde městem / Jazz Goes to Town, který proběhne v Hradci Králové ve dnech 10. – 14. října 2017.

V programu se objeví umělci, kteří vystoupí v ČR premiérově a exkluzivně na festivalu JGTT. To je ostatně to, co určuje tvář festivalu a dává mu punc jedinečnosti, neopakovatelnosti a nezaměnitelnosti.

„Mezi nejatraktivnější položky letošního ročníku patří marocká zpěvačka OUM, která je hvězdou současné severoafrické hudební scény“, uvedl dramaturg festivalu Zdeněk Závodný. „V jejích písních se jedinečným způsobem mísí prvky afrobeatu, soulu, jazzu, gospelu, súfijské hudby i hudební vlivy berberské pouštní hudby. Chceme tímto koncertem mimo jiné symbolicky poukázat na to, že jazz má své kořeny na africkém kontinentu", dodal Závodný. Video ukázka zde.

Mezi další lahůdky, které budou k vidění pouze v Hradci Králové, patří švédský septet Angles 7, sdružující nejkreativnější švédské hudebníky napříč jazzovou, experimentální, rockovou i klasickou hudební scénou, norsko-český kvintet Bansal Band vedený virtuózní indickou houslistkou Harpreet Bansal, který fúzuje tradiční indickou hudbu s moderním jazzem a maďarský kvartet Knutdut Men saxofonisty Bély Ágostona, jehož hudba osciluje mezi evropským jazzem, postbebopem, africkou hudbou i freejazzem.  Další lahůdkou letošního programu bude sólový koncert sardinského kytaristy Paola Angeliho, jehož fenomenální hra na osmnáctistrunnou kytaru vlastní výroby rozezní prostor Městské hudební síně. Video ukázka zde.

Vstupenky zakoupíte v síti Ticketstream, bližší info a program na webu festivalu