Aktuality

Česko-německá konference o budoucnosti turistického produktu Labská stezka se uskutečnila v saské Schmilce

Za účasti šedesátky zástupců koordinačních center, partnerů z řad krajů, velkých i menších měst, zástupců poskytovatelů služeb a dalších partnerů z ČR i Německa se 6. prosince 2017 uskutečnila další z česko-německých konferencí o marketingu Labské stezky. Konferenci v hraniční obci Schmilka pořádal s podporou Evropské unie turistický svaz Saské Švýcarsko, který je zároveň koordinátorem jižní úseku Labské stezky v Německu.

Hlavním tématem celé konference bylo strategické směřování česko-německého turistického produktu Labské stezky. Více než 50 odborníků cestovního ruchu, ze všech regionů, které Labská stezka propojuje, na konferenci identifikovalo zásadní témata rozvoje Labské stezky. Mezi ně patří vedle společného čtyřjazyčného webového portálu Labské stezky také vhodný způsob oslovení klíčových cílových skupin, optimalizace procesu koordinace rozvoje stezky i další zlepšování infrastruktury Labské stezky.

Konference byla po dotazníkovém průzkumu mezi partnery dalším krokem k vytvoření společné strategie rozvoje Labské stezky pro následujících 10 let.

Důležitou součástí konference byla i interkulturální výměna zabývající se kulturními stereotypy převažujícím mezi Čechy a Němci o svém sousedovi, prezentovaná Prof. Ing. Ivanem Novým z VŠE Praha.

Fotogalerie