Aktuality

8.- 9. října přivítá Ústí n. L. již 7. česko-německou konferenci o společném marketingu Labské stezky

Labská stezka je jen jedna - od Severního moře až po Krkonoše. Tak zní neoficiální motto již 7. česko-německá konference o Marketingu Labské stezky v Česku a Německu, která se koná ve středu 8.října se v sídle krajského úřadu Ústeckého kraje. O své zkušenosti ze společného marketingu nejpopulárnější dálkové stezky našeho regionu se zde podělí zástupci krajů, měst, destinačních agentur a podnikatelského sektoru podél Labe.

Program konference ke stažení

„Konference představí společný česko-německý marketing Labské stezky, stejně jako turistické produkty na Labské stezce, modely financování u nás i v Německu, moderní formy propagace formou mobilní aplikace a účastníkům umožní tyto produkty otestovat i během cykloexkurze po Labské stezce mezi Ústím n/L a Litoměřicemi. Jedním z důležitých témat Labské stezky v propagaci je i vinařství s několikasetletou tradicí jak na Litoměřicku a Roudnicku tak i v Sasku mezi Pirnou a Míšní“ dodává Daniel Mourek, koordinátor českého úseku Labské stezky z Nadace Partnerství.

Spolupráce s německými partnery na Labské stezce (Elberadweg) trvá již od roku 2008. Již dva roky funguje společný česko-německý marketing formou vydávání oficiálního průvodce po Labské stezce od pramene Labe po Cuxhaven (vč.odbočky do Prahy), který v nákladu 260.000 distribuují partneři Labské stezky v Česku i Německu. Kromě nového oficiálního cykloprůvodce Labskou stezkou, (v češtině, němčině, angličtině a holandštině), který provede návštěvníky podél celé 1270 km dlouhé trasy od pramene Labe až po Severní moře a aktualizovaného webu www.labska-stezka.cz je v nabídce od letošní sezóny i mobilní aplikace pro majitele chytrých telefonů.

Labská stezka, kterou vloni jen v úseku Děčín - Ústí nad Labem navštívilo cca 90 tisíc uživatelů. je dlouhodobě nejpopulárnější stezkou v Německu a je součástí sítě evropských tras EuroVelo 7 – Sluneční trasy spojující Nordkapp s Maltou. „Naší společnou snahou je posílit jednotnou značku Labská stezka/Elberadweg ve spolupráci s kraji, destinačními agenturami, důležitými obcemi, zájmovými sdruženími a podnikateli v rámci certifikace Cyklisté vítáni, sjednotit webovou propagaci, dokončit značení stezky logem a přispět  k vytvoření dobře fungujícího turistického produktu a k navýšení ekonomického přínosu stezky a cykloturistiky pro české regiony. Právě němečtí kolegové jsou pro nás velkou inspirací. Hospodářské komory jsou iniciátory zlepšování kvality služeb, turistické agentury vytvářejí produkty, města a regiony zajišťují trvalé zlepšování infrastruktury a propagace. Konkurence v evropském měřítku roste a není to již jen Dunajská stezka, ale i další říční stezky jako třeba Rýnská stezka či stezka podél Loire,“ vysvětluje Daniel Mourek, více-president Evropské cyklistické federace a člen evropské rady EuroVelo.